4 nisan 2017 idlib saldırısı
04.04.2017 23:44
suriye'nin, hakimiyeti muhaliflerin elinde bulunan idlib kentine rejim tarafından düzenlenen saldırı. Reuters, saldırıdan etkilenenlerin boğulma ve baygınlık gibi semptomlar gösterdiğini, bunun da kimyasal bir saldırıya işaret ettiğini yazdı. 100'den fazla kişinin öldüğü, 400'den fazla kişinin yaralandığı söyleniyor.
www.aljazeera.com.tr #idlib
04.04.2017 23:45
trump bey'in yorumu;
www.diken.com.tr

“Suriye’de, kadın ve çocukların da aralarında olduğu masum insanları hedef alan bugünkü menfur kimyasal saldırı uygar dünya tarafından göz ardı edilemez. Beşar Esad rejiminin bu hain eylemleri, ABD’nin önceki yönetimin zayıflığının ve kararsızlığının bir sonucudur.”
07.04.2017 00:14
adalet bakanı bekir bozdağ ve sağlık bakanlığı'ndan kimyasal açıklamaları var;
www.diken.com.tr
www.diken.com.tr

bozdağ;
“Şu an hem Dünya Sağlık Örgütü temsilcileri hem de Birleşmiş Milletler Kimyasal Silahları Yasaklama Organizasyonu temsilcilerinin olduğu bir çalışmayla bu otopsi tamamlanmış durumda. Esad’in kimyasal silah kullandığı, bu bilimsel incelemeyle de tespit edilmiş durumda.”

sağlık bakanlığı;
“İlk tahlil sonuçlarına göre hastalarda kimyasal maddeye (Sarin) maruz kaldıklarını düşündüren bulgulara rastlanmıştır. Adana Adli Tıp Kurumunda 3 cenazeye, Uluslararası Kimyasal Silahları Önleme Örgütü ve Dünya Sağlık Örgütü yetkililerinin refakatiyle otopsi işlemi yapılmıştır. Otopside ilk bulgular olarak akciğer ödemi, akciğerlerin ağırlıklarında artış ve akciğerde kanama tespit edilmiştir. Bu tespitler, yaralanmanın kimyasal silah kullanımına bağlı olduğunu düşündürmektedir.”
“Kimyasal Silah Önleme Örgütü tarafından alınan örnekler kendilerince Lahey’de tetkik edilecektir. Tahlil ve otopsi sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır.” 

bu arada suriye dışişleri bakanı muallim'in beyanı;
www.diken.com.tr

“Ordu, ne halkımıza ne de teröristlere karşı kimyasal silah kullandı, kullanmayacak da.”
entry girmek için giriş yapınız.
sözlük kuralları yenilendi. yazmadan önce bakmak ister misin?

kitap oku

"hippi"