din alimleri
13.02.2018 14:50
keşke bunca yıl boyunca boşuna yaşamış olsalardı. ama birçoğu, islam'da olmayan şeyleri din diye satmışlar. dini şu bu diyerek paramparça etmişler. oysa allah'ın bu konuda emri gayet açık:

"hep birlikte allah'ın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. parçalanıp ayrılmayın. allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün. hani siz birbirinize düşmanlar idiniz de, o, kalplerinizi birleştirmişti. işte o'nun (bu) nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi o kurtarmıştı. işte allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz." al-i imran 103

ayetteki "işte allah size ayetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz." kısmını da ayrıca vurgulamak gerek. allah ayetlerini böyle apaçık bildirirken sözüm ona din alimlerinden bir şeyler beklemek de başka bir kafa tabi.
13.02.2018 20:35
binlerce yıldır süre gelen inanışları karalayanların leke sürmeye çalıştığı kıymetli insanlar, geldiler ve gelmeye de devam edecekler.
13.02.2018 20:38
kur-an'ın her şeye cevap verdiği bir dünyada ihracat fazlasıdır.

"Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun!" dense, "Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz(yol)a uyarız!" derler. Peki ama, ataları bir şey düşünmeyen, doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı (atalarının yoluna uyacaklar)?" bakara 170
13.02.2018 20:41
kuran'daki yüce ayette geçen müslüman olmayan türk atalarını din alimleri sanan yazarları göstermeye vesile olan başlık.
entry girmek için giriş yapınız.
sözlük kuralları daimi öneri kutusu başlığına, formatla ilgili dilek ve şikayetlerinizi yazabilirisiniz.

kitap oku

"sinema... sinema"