donald trump
04.12.2015 23:40
1946 doğumlu abd'li iş adamı. 2016 abd başkanlık seçimi'nde başkan adayları arasındadır.

yaptığı açıklamalarla, absürt vaatleri ile bence seçimin medyatik yüzü olarak seçilmiş gibi.
04.01.2016 11:04
2016 yılında gerçekleşecek olan başkanlık seçimleri için cumhuriyetçi parti aday adayı olan ve her cumhuriyetçi adayı gibi, gerilimi yükseltmekten ve korkudan beslenen/beslenmeye çalışan namzet-i namzet.
20.10.2016 14:53
seçilme ihtimali düşük olsa da; böyle bir ihtimal türkiye ve diğer orta doğu ülkelerinin en azından bir müddet nefes almasına neden olabilir.. bir diğer husus ülkemizde başta azınlıklarda görülen hillary seviciliği.. malum amerikan tipli hillary orta doğu diyor, azınlık diyor fakat bir tane devlet adını ağzına alma hususunda son derece çekimser kalıyor.. bu husus aslında amerikan politikasının ve neocon'ların kabaran iştahı ve orta doğu coğrafyasının kan ile imtihanının yeni başladığına dair önemli mesajlar... hillary için güzel bir kriz temennisi içindeyim şahsen.. kalp olur, beyin olur, kaza olur, suikast olur.. göklerden gelen bir ses kaydı olur. bunların hepsi olumlu!
20.10.2016 14:58
abd için "milletin adamı" niteliğindeki kişi. haydi assange yolun açık olsun, devir şu ii. clinton'u.
03.11.2016 00:45
oy desteğinde clinton'ın 1 puan önüne geçen saç.
www.diken.com.tr #donaldtrump
09.11.2016 10:07
yeni abd başkanı.

(bkz: sakın kader deme)

ya da şöyle;

(bkz: mücahit müteahhit trump)
09.11.2016 11:18
trump new york'un arka mahallelerine seslenerek ne demişti? "biz gelmezsek beyaz Chevrolet'ler tekrar ortaya çıkar", "ya istikrar ya kaos" bu kadar basit millet istikrardan yana oldu. helal olsun. bu arada abd'nin wyoming eyaletini görünce bizim yozgat aklıma geldi. orası da abd'nin ortasında. trump % 70 almış.
www.nytimes.com
09.11.2016 20:40
#trump süreç boyunca verdiği demeçler;
www.ntv.com.tr

dış politika ve türkiye ile ilişkileri üzerine;
www.ntv.com.tr
www.ntv.com.tr
09.11.2016 22:53
mücahüt başkan.. şimdi amerika düşünsün!
10.11.2016 02:33
amerikan seçimlerini kazanması büyük süpriz olsa da; halkın büyük çoğunluğunun tepki oyu vereceğini anketlerde beyan etmesine rağmen, bu çağrıya kulak tıkayanların ve orta doğu politikaları üzerinden yürümeye çalışanların büyük bir hezimete uğradığı, 8 kasım seçimlerini kazanan troll başkan..

bu zaferin neo con'lar için ne ifade ettiğini ise önümüzde ki aylar bize gösterecektir. amerikan ve dünya siyasetine yön veren şer odaklarının daimi olarak bir çıkış yolu bulduğunu söylemekte fayda var.. şahsen sonuçlardan memnun olsam da, tam tersi bir tablo ile karşılaşmak da mümkündür.. işleyiş her zaman istendiği gibi gitmediği gibi, olumluymuş gibi görünenlerin aslında olumsuzluğa tekabül ettiği tarihte defalarca kanıtlanmıştır.. waterloo savaşı esnasında ingiliz birlikleri napolyon'un ordusunu yok etmelerine rağmen; ingiltere'de napolyon ordusunun ingiliz birliklerini ezerek yendiği dedikodusu finans çevrelerini korkutarak tüm ingiliz hisse senetlerinin satılmasına neden olmuş; küresel soygun çetesi ingiltere'yi kazandığı bir muharebeye rağmen ekonomik olarak yok etmenin eşiğine getirmişlerdir.. yine savaş sonrası küresel çetenin her iki orduya da ekonomik anlamda yatırım yaptığı ortaya çıkmıştır.. dünyayı koşulsuz ve şartsız egemenliğine almak için çaba sarf edenlerin atmış oldukları zarların esasında kayıp değil daha az ya da daha çok kazanca denk geldiğini söyleyebilmek mümkün.. trump zaferi de işte buna benziyor.. mevzu, yeni başkanın üzerinden ne kadar kazanç sağlanacağı konusundan başka bir şey değildir..
entry girmek için giriş yapınız.
son 30 gün içerisindeki bildirimlerinize sağ üstte yer alan bildirim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"kara yarısı"