mehmet zafer çağlayan
... tümü ...
08.09.2017 13:36
abd'deki sarraf davasında sanık oldu.
www.diken.com.tr
New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, yeni bir ek iddianame hazırlayarak dava dosyasına koydu.
iddianamede Çağlayan haricinde Halk Bankası eski genel müdürü Süleyman Aslan, aynı bankanın genel müdür yardımcısı Levent Balkan ve Abdullah Happani de sanık yapıldı.

Zafer Çağlayan’dan iddianamede ‘Abi’ diye söz edilirken, suçlu bulunursa ‘rüşvet olarak aldığı’ iddia edilen saat ve piyanosuna el konabilir.
www.diken.com.tr

ekonomi bakanı nihat zeybekci'nin açıklaması;
www.diken.com.tr
“Öncelikle bu ambargoların BM kararları çerçevesinde olup olmadığına da bakmak lazım ama bu iddia sahipleri iddialarını ispatla mükelleftir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanı hakkında başka bir ülkenin mahkemelerinin böyle bir iddiada bulunması birinci olarak ispatla mükelleftir, ikinci olarak da benim için mevzu bahis Türkiye’nin ve Türk milletinin çıkarlarıdır. Ben önce ona bakarım. Çok değerli bakanımızın da Türkiye’nin çıkarlarına aykırı bir hareketi herhalde hayatı boyunca hiç olmamıştır. Bizim için aslolan Türkiye’nin çıkarlarıdır.”

savcıların iddiaları çok büyük;
www.diken.com.tr

yargıcın değerlendirmesi;
www.diken.com.tr

ve bu sabah gelen cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan yorumu;
www.diken.com.tr
“İlginç bir konu. Hukuki mantıkla yorumlamak mümkün değil. Atılan bu adımı açık söylüyorum ki Türkiye Cumhuriyeti’ne atılan bir adım olarak değerlendiriyorum. Şahsına yönelik iddiayı ortaya koyabilmiş değiller. Neymiş, yaptırımları delmiş… Biz İran’a yaptırım kararı almadık ki. Hassas ilişkilerimiz var, petrolümünüz, doğalgazımızın bir kısmını oradan alıyoruz. Pis kokular geliyor.” #zaferçağlayan
... tümü ...
sözlük kuralları daimi öneri kutusu başlığına, formatla ilgili dilek ve şikayetlerinizi yazabilirisiniz.

kitap oku

"sinema... sinema"