erken seçim 26 ağustos 2018 tarihinde olsun
17.04.2018 16:15
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin bugünkü grup toplantısında ortaya attığı ve bir anda gündemi değiştirmiş olan önerisi. teklife göre 3 kasım 2019 bugünkü şartlarda çok geç bir tarihmiş, o yüzden malazgirt ve büyük taarruzun yıl dönümünde yeni sisteme geçilmeliymiş.
www.ntv.com.tr
"Bilinmelidir ki, gerekli uyum yasalarının çıkarılması akabinde, MHP takdir ve tercihini seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyunlarını bozmak şarttır. Seçim var mı yok mu, erken mi olacak zamanında mı yapılacak anlaşmazlık ve çekişmelerine son verilmesini vakti. Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur: 26 Ağustos 2018 Pazar günü yani Malazgirt Zaferi ve Büyük Taarruzun yıldönümünde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip, hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili seçimlerinde Türk düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en makul, en mantıklı, en akıllı, en demokratik yoldur. İrade milletindir, istikbal milletindir, istiklal milletindir. İhanet ise millet karşısında asla tutunamayacaktır..."

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ise grup toplantısında teklife yönelik bir cevap vermedi ama konuşmasında 3 kez 2019 ifadesini kullandı.
www.ntv.com.tr

erdoğan daha sonra yıldırım ve partililerle görüştü. bahçeli ile ise yarın görüşecek.
www.ntv.com.tr
“Bahçeli ile yarın görüşmemiz olacak; orada değerlendiririz. Şu anda benim söyleyecek herhangi bir şeyim yok. Grup toplantısında söyledim”

chp'den ilk yanıt ise genel başkan yardımıcısı bülent tezcan'dan geldi;
www.ntv.com.tr
“Hodri meydan, erken seçime hazırız. Türkiye'yi bu sıkışmışlıktan çıkarmanın yolu seçimdir”

chp lideri kemal kılıçdaroğlu;
www.ntv.com.tr
"Ana aktörü bekleyelim"
ayrıca seçim için; "Yakayı kaptırmışsın talimat alıyorsun. Talimatı yerine getirmezsen faiz yükseliyor. Seçim diyorlar ya olacak inşallah ve bunları göndereceğiz. Vatandaş gönderecek, bıktık artık. Artık bunlar devleti yönetemiyorlar. Onların sözcüsü konuştu seçime gidelim diye. Bu ülkeyi adam gibi yönetecek yöneticilere ihtiyacımız var. Ben yönetemiyorum diyorlar artık. Yönetemiyorlar Türkiye'yi. Dış politikada da battılar. Bir bakıyorsunuz sabahleyin Rusya'dan öğlenleyin Amerika'dan yana konuşuyorsunuz. Dışişleri Bakanlığı'nı tamamen devre dışı bırakmışlar."

hükümet sözcüsü bekir bozdağ;
www.ntv.com.tr
''Konu, partinin yetkili organlarında değerlendirilir ve bir açıklama yapılır''

iyi parti genel başkanı meral akşener;
www.ntv.com.tr
""Sayın Bahçeli'nin 26 Ağustos ile ilgili seçim talebini hep beraber duyduk. Bizim açımızdan telaşlanacak bir durum yoktur. Biz zaten ağır bir karartma uygulanan bir süreci aşa aşa bugünlere geldik. Erken seçim, zamanında seçim, şu seçim, bu seçim bizim açımızdan telaşlanacak ve problem olacak herhangi bir durum yoktur. Sarayın büyük ve küçük ortağı neye karar verecekler hep beraber göreceğiz. İyi Parti için bu konuda bir sorun yoktur."

hdp eş genel başkanı pervin buldan;
www.ntv.com.tr
"Bir karar aldıysanız, Halkların Demokratik Partisi olarak size hodri meydan diyoruz. Biz seçime de varız"

iktidarın erken seçimi kendi ağzından değil de bahçeli vasıtası ile dile getirdiğini düşünüyorum. tuhaf bir çıkış oldu şüphesiz ama tam da bahçeli'lik bir hareket. bekleyip görelim. #erkenseçim #devletbahçeli #26ağustos 
17.04.2018 17:00
kongresini 1 nisan'da yapan iyi parti'nin seçime girmemesi için yapılan bir çıkış bence. bu iktidarın bir şey yaparken türkiye'nin çıkarlarını değil kendi çıkarlarını önemsediğini öğrendik artık.
17.04.2018 17:03
şu an ortada net bir şey yokken konuşmak yersiz. büyüklerimiz karar verecektir.
17.04.2018 21:55
chp grup başkan vekili özgür özel, bu tarihin seçilmesi durumunda iyi parti'nin katılamayacağını öne sürdü.
www.diken.com.tr
“Bir partinin seçime katılabilmesi için 41 ilde örgütlenmesi lazım. Büyük kurultayının üzerinden en az altı ay geçmesi lazım”
“Devlet Bahçeli ‘Biz İYİ Parti olmadan seçime girmek istiyoruz’ diyor. 1 Nisan’da kurulan bir partiden korkan Devlet Bahçeli ve kadrosu 26 Ağustos’a seçimi çekmek istemiştir.”

iyi parti genel başkan yardımcısı ismail koncuk ise bunun sorun olmayacağını ve planlarının olduğunu söyledi.
www.diken.com.tr
“Vatandaşımız endişe etmesin, İYİ parti her şart altında seçimlere girecektir. YSK, bizi engellese de B ve C planlarımız hazır. Koltuklarından korkanlar ise endişelerine devam etsinler”

ekonomi bakanı nihat zeybekci "olumlu" bulmuş;
www.diken.com.tr
“Şu anda etrafımızdaki ateş çemberi ve yaşananlara bakarsak, Suriye, Irak veyahut ticaret savaşları, Çin, Amerika, Rusya… Daha kötü ne olabilir? Türk ekonomisinin performansı inanılmaz bir dayanıklılıkta. Yeni sistemi kurup Türkiye’nin gelecekle ilgili o uzun yolculuğa çıkması lazım. Öngörülebilirlik ve sürdürülebilirlik anlamında ekonomik olarak olumlu bir adım.”

saadet partisi genel başkanı temel karamollaoğlu;
www.diken.com.tr
“Yani iktidar partisi içinde yaşadığımız problemlere bir çözüm bulamıyor. Ne iktisadi yönden ne dış politikada. Türkiye’nin bir çıkışa ve değişikliğe ihtiyacı var. Biz de bir an önce o değişikliğin olması için acele etmekte fayda var diye düşünüyoruz”

çok değil daha yakın tarihte seçimlerin zamanında yapılacağına dair yorumlar vardı oysa;
www.diken.com.tr #erkenseçim #26ağustos
18.04.2018 00:55
akp'den bir yetkili;
'artık ok yaydan çıktı, erken seçim olacak' demiş.
www.bbc.com #erkenseçim #26ağustos
18.04.2018 18:22
entry girmek için giriş yapınız.
herhangi bir kelimeyi ya da kelime gruplarını "başlık içinde ara" modülünden arayabilirsiniz.

kitap oku

"nadja"