#cemalkaşıkçı
01.11.2018 23:52
"türk yetkilier"e göre cesedi parçalandıktan sonra asitle eritilmiş olabilir.
www.diken.com.tr #cemalkaşıkçı
23.10.2018 23:47
bugün cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, cinayetin aşamalarını anlattıktan sonra suudi arabistan'a sorumluların istanbul'da yargılanmaları çağrısında bulundu.
www.diken.com.tr
"Olayı birkaç güvenlik görevlisinin yıkmak bizi ve uluslararası kamuoyunu tatmin etmez. Buradan şimdi bir çağrı yapmak istiyorum. Bu çağrım Suudi Arabistan kralı ve üst yönetiminedir. Olayın cereyan ettiği yer İstanbul’dur. Tutuklanan bu 18 kişinin yargılanmasının İstanbul’da yapılması teklifimdir. Takdir kendilerindedir.” #cemalkaşıkçı
20.10.2018 02:02
ve evet suudi arabistan öldüğünü doğruladı...

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyuran Suudi Arabistan, Kaşıkçı'nın İstanbul konsolosluğunda hayatını kaybetmesiyle ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

Öte yandan ülkede yayımlanan kraliyet kararnamesiyle, Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri görevden alındı.

Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkanlığının yeniden yapılandırılması için bakanlık komitesi kurulması kararlaştırıldı.

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünde parmağı olan herkesten hesap sorulacağını ve adalete teslim edileceğini duyurdu.
tr.sputniknews.com #cemalkaşıkçı
17.10.2018 02:20
polisin yaptığı 9 saatlik aramanın sonunda öldürüldüğüne dair ciddi kanıtlara ulaşılmış.
www.diken.com.tr

bu arada Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi ülkesine döndü.
www.diken.com.tr

konsolosun konutunda ise yetkili biri olmadığı için yapılacak olan arama iptal edildi.
www.diken.com.tr

cnn ve el cezire ise dehşet bir iddia ortaya attı;
www.diken.com.tr
CNN, bugün yayınladığı haberinde Kaşıkçı’nın öldürülüp parçalanmış olduğunu Türk yetkililerin doğruladığını bildirdi. Aynı bilgi Al Jazeera’de de yer aldı.
Al Jazeera’nin haberinde Türk yetkililere dayanılarak, cesedin 7 dakika içinde Suudi adli tıp kurumunun başında bulunan Dr. Salah Muhammed Al Tubaigy tarafından parçalara ayrıldığı bilgisi yer aldı.
Habere göre ceset, başkonsolosluk parçalara ayrılırken Al Tubaigy yanındakilere müzik dinmeleri tavsiyesi verdi. Tüm bunlar ise başkonsolos Muhammed Uteybi’nin odasında gerçekleşti. #cemalkaşıkçı
16.10.2018 00:29
dün akşam saatlerinde türk yetkililerce konsoloslukta inceleme yapıldı. başsavcılık kaynakları, Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürüldüğü tezini destekleyecek kanıtlara ulaşıldığını söyledi.
www.diken.com.tr

bu arada cnn'in iddiasına göre suudi arabistan kaşıkçı'nın öldüğünü doğrulayacak ve olayın hükümetten habersiz gerçekleştirildiğini açıklayacak.
www.diken.com.tr
Habere göre Suudiler, Kaşıkçı’nın Türkiye’den kaçırılırken sorgu sırasında işlerin ters gitmesi sonucu hayatını kaybettiğini belirten bir rapor hazırlıyor.
Televizyona konuşan kaynaklardan biri, raporda, operasyonun Suudi hükümetinin haberi olmadan birilerinin inisiyatifiyle gerçekleştiğinin altının çizileceğini dile getirdi.
Kaynağa göre raporda, sorumluların cezalandırılacağı bilgisine de yer verilecek.

abd dışişleri bakanı mike pompeo önce suudi arabistan'a ardından türkiye'ye ziyaret gerçekleştirecek.
www.diken.com.tr

öte yandan kral salman bin abdülaziz'in iç soruşturma emri verdiği bildirildi.
www.diken.com.tr #cemalkaşıkçı
11.10.2018 00:54
olayla ilgili şüpheli 15 suudi'nin kimlikleri belli oldu. aralarında üst düzey görevliler de var.
www.diken.com.tr

bu arada kaşıkçı hakkındaki diğer detaylar;
www.diken.com.tr #cemalkaşıkçı
10.10.2018 01:16
hakkında yeni bir gelişme daha çıktı. boşanma belgelerini almak için önce Washington’daki Suudi Arabistan büyükelçiliğine gittiği, ancak İstanbul’daki başkonsolosluğa yönlendirildiği ortaya çıktı.
www.diken.com.tr  #cemalkaşıkçı
09.10.2018 00:57
ortadan kayboluşunda 1. haftaya girildi. gündemdeki yerini artarak koruyor. son önemli gelişmeler;

Türkiye’nin, gazeteci Cemal Kaşıkçı için Suudi Arabistan’ın İstanbul başkonsolosluğunu arama izni istediği bildirildi.
www.diken.com.tr

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan;
www.diken.com.tr
“Kaşıkçı’nın durumunun takibi hem insani hem de siyasi görevimiz. Bu olayı ekndi haline bırakamayız”
“Eğer konsolosluktan çıkmışsa görüntüleri ispat etmek zorundasınız. Neden ispat etmiyorlar? Konsolosluk ‘Buradan çıktı’ diyerek kendini kurtaramaz”

abd'li senatör graham;
www.diken.com.tr
“Eğer Suudi yönetiminin yanlış yaptığına ilişkin iddialarda herhangi bir hakikat payı varsa, bu durum ABD-Suudi ilişkilerine yıkıcı etki yapacağı, ayrıca hem ekonomik hem de diğer açılardan bunun ağır bir bedelinin olacağı konusunda hemfikiriz”
twitter.com #cemalkaşıkçı
sözlük kuralları yenilendi. yazmadan önce bakmak ister misin?

kitap oku

"nadja"