bugün
gündem
#devletbahçeli
20.07.2018 22:44
mhp lideri devlet bahçeli, 28 günlük şarta çattı. hadi bakalım. startı verdik.
www.diken.com.tr
“Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse ‘yaylalar yaylalar’ türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir. Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır?”
“Askerliğin teorik eğitimi doğru bir değerlendirme değildir. Asker silahla, ağıt siyahla anılır. Madem bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapılacak, o zaman bunca kafa karışıklığı ve karmaşaya niye ihtiyaç duyulur? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir. Bedelli askerlik tartışmalarını uzatarak canıyla bedel ödeyen kahramanlarımızın ruhlarını ve fedakârlık numunesi evlatlarımızın duygularını incitmemek asıldır, esastır, şarttır, elzemdir, temennimdir.” #bedelli #devletbahçeli
12.05.2018 20:24
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin bugünkü "sürpriz" çıkışı.
www.diken.com.tr
"Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran,zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?"
twitter.com

devamında mafyayı da övüyor;
"Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?"
twitter.com

başbakan binali yıldırım;
www.diken.com.tr
“Hükümet olarak teröristlere af gündemimizde yok”
Zaten MHP lideri de açıklamasında ‘PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç’ ifadesini kullanmıştı.

chp'den barış yarkadaş;
www.diken.com.tr
“Af tasarısı adli suçlardan yatan 100 bin kişiyi kapsıyor. Her şey belli; tasarı hazırlandı. Bahçeli sadece Saray’ın sözcülüğünü üstleniyor… Saray’da hazırlanan ve önümüzdeki günlerde kamuoyunun gündemine getirilecek olan tasarıya göre, beş yılın altında cezası olan adli mahkumların tahliyesi gündemde… Çünkü AKP’nin yarattığı kirli düzen suçlarda patlama yarattı ve cezaevlerinde artık yer kalmadı.”
“AKP’nin Saray’da hazırlanan af tasarısına göre, Bahçeli ikna edilebilirse, bazı siyasi tutuklular ve gazeteciler de kapsama dahil edilecek. AKP böylece seçim öncesi gelebilecek eleştirilerin dozunu düşürmeyi ve mağdur sayısını azaltmayı planlıyor” #devletbahçeli #genelaf
03.05.2018 22:51
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin kafasını kurcalayan mesele. allah allah? bir düşünelim.
www.diken.com.tr
“FETÖ darbe hareketinden 15 gün sonra OHAL kabul edildi ve uygulamaya kondu. Çok sayıda silahlı kuvvet mensubu, öğretim kadrolarında uzaklaştırma, görevden alma oldu. Bunların aileleri, çevreleri var. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adalet bakanı ve içişleri bakanı, FETÖ’nün seçmen ayağını hiç takip etmişler mi? Bunlar hangi adayın etrafında toplanabilir? Bunlar benim kafamı kurcalıyor. Etmezse 100 bin kişinin içerisinde FETÖ, PKK desteğiyle bir aday taraması yapılacaksa FETÖ’nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı etrafında kanaat oluşabilir.”

başbakan binali yıldırım;
www.diken.com.tr
“Bahçeli’nin kendi değerlendirmesidir, yorum yapmam, değerlendirmem doğru olmaz.”

akp sözcüsü mahir ünal;
www.diken.com.tr
“Bu konuda sayın Bahçeli’nin hassasiyetine katılıyoruz”

chp lideri kemal kılıçdaroğlu;
www.diken.com.tr
“Sen FETÖ’cü arıyorsan işbirliği yaptığın adama bakacaksın.”

iyi parti lideri meral akşener;
www.diken.com.tr
“Milleti korkutma ve sindirmeye yönelik açıklamalardan herhangi birisi zarar görürse, buna pabuç bırakmam” #devletbahçeli #seçmenayağı
17.04.2018 16:16
erken seçim 26 ağustos 2018 tarihinde olsun diyerek yine gündem belirlemiş olan "otorite." #devletbahçeli
17.04.2018 16:15
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin bugünkü grup toplantısında ortaya attığı ve bir anda gündemi değiştirmiş olan önerisi. teklife göre 3 kasım 2019 bugünkü şartlarda çok geç bir tarihmiş, o yüzden malazgirt ve büyük taarruzun yıl dönümünde yeni sisteme geçilmeliymiş.
www.ntv.com.tr
"Bilinmelidir ki, gerekli uyum yasalarının çıkarılması akabinde, MHP takdir ve tercihini seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyunlarını bozmak şarttır. Seçim var mı yok mu, erken mi olacak zamanında mı yapılacak anlaşmazlık ve çekişmelerine son verilmesini vakti. Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur: 26 Ağustos 2018 Pazar günü yani Malazgirt Zaferi ve Büyük Taarruzun yıldönümünde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip, hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili seçimlerinde Türk düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en makul, en mantıklı, en akıllı, en demokratik yoldur. İrade milletindir, istikbal milletindir, istiklal milletindir. İhanet ise millet karşısında asla tutunamayacaktır..."

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ise grup toplantısında teklife yönelik bir cevap vermedi ama konuşmasında 3 kez 2019 ifadesini kullandı.
www.ntv.com.tr

erdoğan daha sonra yıldırım ve partililerle görüştü. bahçeli ile ise yarın görüşecek.
www.ntv.com.tr
“Bahçeli ile yarın görüşmemiz olacak; orada değerlendiririz. Şu anda benim söyleyecek herhangi bir şeyim yok. Grup toplantısında söyledim”

chp'den ilk yanıt ise genel başkan yardımıcısı bülent tezcan'dan geldi;
www.ntv.com.tr
“Hodri meydan, erken seçime hazırız. Türkiye'yi bu sıkışmışlıktan çıkarmanın yolu seçimdir”

chp lideri kemal kılıçdaroğlu;
www.ntv.com.tr
"Ana aktörü bekleyelim"
ayrıca seçim için; "Yakayı kaptırmışsın talimat alıyorsun. Talimatı yerine getirmezsen faiz yükseliyor. Seçim diyorlar ya olacak inşallah ve bunları göndereceğiz. Vatandaş gönderecek, bıktık artık. Artık bunlar devleti yönetemiyorlar. Onların sözcüsü konuştu seçime gidelim diye. Bu ülkeyi adam gibi yönetecek yöneticilere ihtiyacımız var. Ben yönetemiyorum diyorlar artık. Yönetemiyorlar Türkiye'yi. Dış politikada da battılar. Bir bakıyorsunuz sabahleyin Rusya'dan öğlenleyin Amerika'dan yana konuşuyorsunuz. Dışişleri Bakanlığı'nı tamamen devre dışı bırakmışlar."

hükümet sözcüsü bekir bozdağ;
www.ntv.com.tr
''Konu, partinin yetkili organlarında değerlendirilir ve bir açıklama yapılır''

iyi parti genel başkanı meral akşener;
www.ntv.com.tr
""Sayın Bahçeli'nin 26 Ağustos ile ilgili seçim talebini hep beraber duyduk. Bizim açımızdan telaşlanacak bir durum yoktur. Biz zaten ağır bir karartma uygulanan bir süreci aşa aşa bugünlere geldik. Erken seçim, zamanında seçim, şu seçim, bu seçim bizim açımızdan telaşlanacak ve problem olacak herhangi bir durum yoktur. Sarayın büyük ve küçük ortağı neye karar verecekler hep beraber göreceğiz. İyi Parti için bu konuda bir sorun yoktur."

hdp eş genel başkanı pervin buldan;
www.ntv.com.tr
"Bir karar aldıysanız, Halkların Demokratik Partisi olarak size hodri meydan diyoruz. Biz seçime de varız"

iktidarın erken seçimi kendi ağzından değil de bahçeli vasıtası ile dile getirdiğini düşünüyorum. tuhaf bir çıkış oldu şüphesiz ama tam da bahçeli'lik bir hareket. bekleyip görelim. #erkenseçim #devletbahçeli #26ağustos 
19.03.2018 00:54
dünkü mhp olağan büyük kurultayı'nda 1169 delegeden 1167’nin oyunu alarak dokuzuncu kez genel başkanlığa seçilen dinozor.
www.diken.com.tr #devletbahçeli
09.01.2018 01:32
mhp lideri devlet bahçeli'nin dünkü basın toplantısında öne çıkan sözü. evet biliniyordu açık destek ama bu sözle birlikte partinin iflası da açıklanmış oldu bence;
www.diken.com.tr
"MHP cumhurbaşkanlığı için aday çıkarmayacak. MHP lideri aday olmayacaktır. Yenikapı ruhuyla anayasa ve halk oylaması sürecinde beraber hareket ettik. MHP bu ruha sadık kalacak. Recep Tayyip Erdoğan aday olmaktan vazgeçerse o kendisinin bileceği iştir ama bu yeni ruha MHP sadıktır." #devletbahçeli
18.10.2017 01:27
mhp lideri devlet bahçeli'nin "önerisi". söylerken de yavaş gel dedirtiyor.
www.diken.com.tr
“Gelin üniversite sınavını tamamen kaldıralım. Anadolu’nun mazlum çocuklarına tüm imkanları sunalım. Türk gençliği akıllıdır, ahlaklıdır, çalışkandır, imanlıdır, inançlıdır. Fırsat verilsin, dünyayı yerinden oynatacak irfan ve iradeye sahip olduğunu gösterir. Bir el verin, bir ses verin, bir irade gösterin. Üniversite sınavını kaldırmaya var mısınız? Beka mücadelemizi vermekte omuz omuzayız. Zalimlere karşı aynı çizgideyiz. Haydi gelin, Türk gençliğinin ümüğünü sıkan üniversite sınavını hepten kaldırma konusunda da el birliği, güç birliği yapalım.”

başbakan binali yıldırım da "sıcak baktı";
www.diken.com.tr
“Sayın Bahçeli akademisyendir, bu işlerden anlar. Değerlendirmeleri için teşekkür ediyorum ancak AK Parti iktidarından önce 76 üniversite vardı, şimdi 185 üniversite var. Geçmiş dönemlerden biriken 2.5 milyon öğrencimizi de bir şekilde üniversiteye göndererek eritmemiz lazım. Sayın Bahçeli’nin önerisi üzerinde çalışılabilir, düşünülebilir. Gündeme getirdiği bu konuyu dikkate alıyoruz.” #devletbahçeli
02.09.2017 03:50
26-29 ağustos 2017 chp adalet kurultayı sırasında içki içen ve partiden ihraç eden kişiler hakkında mhp lideri devlet bahçeli'nin yaptığı yorum. şimdi elde muhalefet etme işi kalmayınca reklamcılığa sardı galiba!
www.diken.com.tr
“Bunlar üzerinde yorum yapılacak bir şey görünmüyor. CHP’li arkadaşlar bir kurultay düzenleyerek adaleti sağlamak için bir görüşme yapmayı diliyorlar. Fakat şehitlerimizin yoğunluk kazandığı ve Türkiye’nin bağımsızlığının ilk adımı olan yerde içkiyle akşam sohbetleri yakışmaz. Türkiye’de içki içmek isteyen varsa, içecek çok meyhane var. Kör Niko’nun meyhanesine gidip içsinler.” #körniko #devletbahçeli
03.05.2017 01:39
mhp lideri devlet bahçeli'nin "bi' dakka lan!" tarzında işkillenmesi.
www.diken.com.tr

“Henüz tabandan tavana çıkılmamıştır. Hala hatırlı ve imtiyazlı isimlere dokunulmamıştır. Hiçbir makam suçu ve suçluyu gizlemeye yetmeyecektir. Sekiz alanda mücadele varken siyasette ağırdan alınıyorsa bir bit yeniği var demektir.” #devletbahçeli
19.04.2017 00:28
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin açıklaması. diego ne derdindesin ya hu! kaybettin işte. hatta sandığın tek başarısız ismi oldun.
www.cumhuriyet.com.tr

"MHP'li kardeşlerimin ne kadar oy verdiği, nasıl tercihte bulunduğu konusunda bu zatların elinde bizim bilmediğimiz sihirli bir ölçü aleti mi vardır? Açık çağrımdır; Yüksek Seçim Kurulu acilen bir çalışma yapmalıdır. Eğer imkan varsa, evet ya da hayır tercihlerinin hangi partilere ait olduğunu ölçen bir mekanizma bulunuyorsa, kurulan tüm sadıklarda tercihi evet olan MHP'li seçmenlerin sayısı ortaya çıkarılmalıdır. Oy mu kaybettik, oy mu kazandık; belli olmalıdır. 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimine göre AKP-MHP toplamda yüzde 10,5 oy kaybetmiş. Dillerdeki bayağı ve çarpık hikâye budur. Ve bu bahaneyle MHP'ye hücum edilmektedir. FETÖ'yü hesaba katan yoktur. Halen aktif halde bulunan kripto damarı gören yoktur. Türkiye'nin diriliş ve toparlanışına katlanamayanları hesap eden hiç yoktur. Pensilvanyalı hainle kimin hatıra fotoğrafı varsa, kimler bir zamanlar diz dize, yanak yanağa ise şimdilerde MHP'ye en çok saldıran alçaklar onlardır. Bunların cinsiyeti erkek veya kadın olabilir.Görünüşleri, bugünlerdeki maskeleri de kimseyi aldatmamalıdır. Bunlar evet kararının sandıktan çıkmasından dolayı çılgına dönmüşlerdir. Bunlar hükümet etme sisteminin meşru yollardan değiştirilmesinden dolayı kudurmuşlar, kuyruklarını kıstırmışlar, kalan son nefesleriyle de MHP'yi taşa tutmuşlardır. Milliyetçi Hareket Partisi 16 Nisan'da üstlendiği milli sorumluluğu vakarla yerine getirmiştir. Aziz dava arkadaşlarımın büyük bir çoğunluğu Türkiye için evet demiştir. FETÖ için hayır diyenler bunu anlayamaz. PKK için hayır sırasına giren hainler bunu kavrayamaz. Sicilli Türk düşmanları, kalemlerini mürekkep yerine zehire batıran yeminli Türkiye karşıtları bunu ömürleri boyunca göremez. Bu korkak ve işbirlikçilerin rahatsızlıkları, büyüyen milli birlik duygusu, kökleşen siyasi uzlaşma duruş ve şuurudur. Tavsiyem rahatsız olmaya devam etsinler. Çünkü tedavisi olmayan, onmaz bir hasetlik ve müfterilik hastalığıyla eninde sonunda rezil rüsva olmaktan kurtulamayacaklardır. İplerini tutan efendileri de aynı akıbete eninde sonunda mahkum ve mecbur kalacaklardır" #devletbahçeli
15.04.2017 00:14
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin açıklaması. sıkıntı yok;
www.diken.com.tr

“Partimiz içinde FETÖ ile ilişkili olan milletvekillerini biliyorum. O kadar çok fazla yok bizde. Anadolu’da teşkilatlarda vardır, il başkanları arasında sızmalar olmuş. Siyasallaşma süreciyle ele geçiremeyecekleri için anlaşıldığı andan itibaren farklı uygulamalara girildi.” #devletbahçeli
14.04.2017 01:17
dün mhp lideri devlet bahçeli'nin ntv yayınında dile getirdiği söz. kısalttım önce tam halini verelim;
twitter.com
“Danışmanlar eyalet lafı ediyor ve Cumhurbaşkanı reddetmiyorsa, üniter yapıdan yana olan ülkücülerin kalan iki günde kararı ne olur?”

tabi bu açıklama "bahçeli'den son dakika golü" diye görüldü, sevinçle karşılandı falan. sakin kalmak şart. zaten aynı programda hayır çıkarsa kaos devam eder demiş;
www.diken.com.tr

öte yandan bu sözlere cevabı cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, tgrt yayınından vermiş;
www.diken.com.tr
“Ben ne diyorum, sen ona bak. Böyle bir şey yok, benden duydunuz mu? Yok”
“Bir defa ‘Rejimle ilgili kim herhangi bir olaya giderse karşısında ilk defa ben dururum’ dedim. 1923’te rejim meselesi bu ülkenin bitmiştir. Ondan sonraki süreç sadece yönetim sistemleri meselesidir, şu anda da değişiklik yapılan konu, bir yeni yönetim sisteminin gelmesidir.”

e demek ki başdanışmanlar öylesine orada takılıyor. hem de bir sürü var. #devletbahçeli #receptayyiperdoğan
21.03.2017 20:01
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin yüreklere su serpen başkanlık açıklaması;
www.evrensel.net

"Zannetmiyorum. Bu kadar yılın tecrübesine dayalı yapılmış olan çok acımasız eleştirilere karşı sayın Cumhurbaşkanı eğer gelecekte yönetimde tekrar etkin bir konumda olursa, bu konuları dikkate alarak çalışmalarını sürdürür. Türkiye’de diktatör olmaz. Bir defa diktatör Türkçe değil." #devletbahçeli #türkçediktatör
26.02.2017 00:34
mhp lideri devlet bahçeli tarafından sevilen olay. ne güzel;
www.diken.com.tr

“Bir defa, Başbakan’ın Bozkurt işareti eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur. Rahatsız olanlar kendi işine bakmalıdır”
“Ne yapsaydı, başka ülkelerin sembollerini mi kullansaydı? Türk milletinin ferdine Bozkurt yapmak düşer, fitnecilere yiyecek ekmek yoktur”
“Sayın Yıldırım, siyasi zerafet ve hoşgörü kapsamında Bozkurt yapıyorsa, bunu saygı, takdir ve tebrikle karşılamak asıl ve esastır.”
“‘Evet’ diyerek yeni bir Bozkurt destanı yazacağız. Mürüvvete endaze olmaz inancıyla adam gibi, Bozkurt ruhuyla evet mührünü basacağız.” #devletbahçeli
22.02.2017 00:31
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin beyanı. tarih yazıyor efendim.
www.diken.com.tr

“Bazı akademisyenlerin konforu bozulunca ortalık karışmıştır. FETÖ ve PKK çizgisinde bulunmaktan rahatsızlık duymayan küçük bir grup hukuk mahallelerine uğrayınca rahatsızlık duyuyorlar. Üniversiteleri babalarının çiftliğine çevirenlerin timsah gözyaşlarına bu milletin karnı toktur. Memur görevinden oluyor da akademisyen neden olmayacakmış." #devletbahçeli
15.02.2017 01:21
mhp lideri devlet bahçeli'nin beyanı. evet akp'nin "alternatif tarih yazımı" oyununa kendisi de düştüğü için tebrik ediyoruz. kendisini iyice kaybettik.
www.diken.com.tr

“CHP’nin zoru görünce yan çizmesinden dolayı Anayasa Mahkemesi’ne gitmeme kararı, milli iradeye şeklen saygı duyma mecburiyetindedir. Biz 16 Nisan’da demokrasinin Sakarya Savaşı’nı yapacağız. Bu savaşı bir kez daha milletçe kazanacağız. Meraklanmayın tarih uyanacaktır.” #devletbahçeli
08.02.2017 01:13
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin, partisini eleştiren kesimlere yönelik yaptığı açıklaması;
www.diken.com.tr

“CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, TKP, eli kanlı Aydınlıkçılar, Cumhuriyetten geçinenler, ağız birliği etmişçesine MHP’ye bindiriyor. Size mi soracaktık? Ne yani sizden izin ve icazet mi alacaktık? Kimsenin peşine takıldığımız yoktur.”
“Dün söylediklerimizle bugün söylediklerimiz arasındaki çelişkileri görmüyor muşuz. Neymiş partimizin üçte biri hayır diyormuş. Herkes MHP’deki sözde kaynamaya yorum getirmekte. Dün halkların özgürlüğü diyerek, orak çekiçle vuranlar, Peringeçler partimize ülkücülük anlatacak. Bu ne arsızlık?”
“Anayasa değişikliğine ‘Evet’ diyoruz ya sıkıntıları bunlardır. Buradan söylüyorum, Eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Erdoğan arasında tercih hakkımız olacaksa sayın Erdoğan’ı tercih edeceğimizi herkesin bilmesi gerekir. Bunlar çılgına dönse de millet için, devlet için evet, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz.”

bu sözlere vatan partisi genel başkanı doğu perinçek ise cevap verdi;
www.diken.com.tr

“Erdoğan’ı da tercih etseler Perinçek’i tercih etmiş olurlar. Çünkü, sayın Erdoğan’ın başında bulunduğu Adalet ve Kalkınma Partisi, birçok konuda Perinçek’in savunduğu siyasetlere gelmiştir.” #devletbahçeli #doğuperinçek
27.01.2017 00:47
mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin referandum için evet deme gerekçesi. başka bir şeyin bekası olabilir mi o? #devletbahçeli
www.diken.com.tr

“Biz yanlış yapmıyoruz ki telaşa kapılalım. Biz millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet diyoruz”

“Çareyi vesayet odaklarında, yabancı güçlerin emellerinde değil, millette gördük. Devletin ayağa düşürülmemesi, milletin arada kaynayıp gitmemesi, vatanın hür ve bağımsız olarak devamı için müdahale gerekiyordu. Yüksek hedefleri benimsedik. Siyasi ahlak ve uzlaşmayla millete giden yolları araladık. Çarpık niyetlere karşı bütünleşip netleştik. Kütük yontula yontula kitap oldu da, iftirayı meslek edinmiş, isnat, itham ve ilkel dürtüleri kılavuz yapmış çevreler bir türlü uslanmadı.”
sol tarafta yer alan daha sekmesi içerisinde istatistiklere ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"hippi"