#efsanedoktoratezi
06.12.2017 23:58
dün ekşi sözlük'de bir hayli popüler olan başlık. söz konusu link;
eksisozluk.com
seyler.eksisozluk.com

şu an için erzincan üniversitesi fen-edebiyat fakültesi tarih bölümü'nde yardımcı doçent doktor olan meriç aybar'ın 2015'te atatürk üniversitesi eğitim bilimleri enstitüsü ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi ana bilim dalı tarih eğitimi bilim dalı'nda yazdığı doktora tezi.
aybar'ın profili;
aves.erzincan.edu.tr
söz konusu "çalışma";
-dikkat pdf-:tez.yok.gov.tr

enter tuşuna gösterdiği yoğun emek sebebiyle takdir ediyorum(!)
gerçekten kaynakçası ile, kullandığı dille rezaletin özeti diyeceğim ama özet bile bundan daha uzun ve kapsamlı olur.

bu arada yök'ten bir açıklama;
www.diken.com.tr
"Öncelikle bilinmesini isteriz ki YÖK, kurulduğundan bugüne kadar üniversitelerimizde yapılan hiçbir tezin akademik incelemesini yapmamış, kabul veya reddi sürecine müdahil olmamıştır. Bu kapsamdaki bütün işlemler, akademik özgürlük ve ilgili mevzuat çerçevesinde sadece tezin sunulduğu üniversitelerin ilgili enstitülerince oluşturulan jüriler tarafından yapılmaktadır. Yükseköğretim Kurulu olarak, bilim dünyamızın tezlere erişimini kolaylaştırmak için tek bir merkezde toplayıp akademik camiamıza sunarken, her yönüyle üniversitelerimizin ilgili komisyon ve kurullarınca kabul edilmiş olan bu tezlerin içeriğine yönelik yeni bir inceleme yapılmamaktadır."

atatürk üniversitesi'nden açıklama;
"Üniversitemizde 2015 yılında yapılan bir doktora tezi ile ilgili basın ve sosyal medyada yer alan haber ve yorumlara istinaden konunun incelenmesi amacıyla bir komisyon kurularak gerekli işlemler başlatılmıştır. Süreç rektörlüğümüz tarafından titizlikle takip edilmektedir. Kamuoyuna duyurulur."
www.hurriyet.com.tr #meriçaybar #efsanedoktoratezi
son 30 gün içerisindeki bildirimlerinize sağ üstte yer alan bildirim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"sinema... sinema"