#ismaildevrim
25.09.2018 01:33
eşi hafize devrim haberler üzerine konuştu;
www.diken.com.tr
“İşten çıkarılması veya maaşının ödenmemesi gibi bir durum söz konusu değildi. Ancak omzundaki kırık sebebiyle kolunda güç kaybı olduğunu söylüyordu. Çalışamayabileceğini, evi geçindiremeyeceğini düşünüyordu. Bunu çok kafasına takıyordu. Halbuki tedavisi iyi gidiyordu. Evde oturunca çalışmaya alışkın olduğu için iyice bunaldı. Kolundaki güç kaybı da canını sıktı. Böylelikle psikolojisi bozuldu”
“Haberlerde yer alan pantolon meselesi ise çocuklar okula başlamadan önce okula göre bir pantolon almadık. Daha sonra ‘Gebze’ye gittiğimizde alırız’ diye düşünmüştük. O gün Y. (oğlu) okula gitti. Ancak pantolonunun farklı olması sebebiyle okuldan gönderilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bana derslerine girdiğini söyledi. Zaten okul çıkışı eve geldi. Siyah pantolon alması gerektiğini söyleyince eşim ile birlikte gidip pantolonunu aldılar. Haberlerde konu çok farklı anlatılıyor.”
“Kaza sebebiyle çalışamayacağını düşünüyordu. Morali bozuktu. O zaman bize iyi bakamadığını, ölse daha iyi olacağını söyledi. Ben kendisine bize gayet iyi baktığını söyledim. Morali bozuk olduğu için böyle söylediğini düşündüm. Ancak intihar edebileceği aklıma gelmedi. Ailevi ve ekonomik bir problemimiz yoktu”

hafize devrim'in şikayet ettiği, haberi yapan gazeteci ergün demir ise adli kontrolle serbest bırakıldı. açıklamaları;
www.diken.com.tr
www.diken.com.tr
“Hepimizin haber kaynağı var. Bana Hereke’den bir bilgi geldi, ben bunun çok önemli ve trajik bir haber olduğunu hissettim. Olay yerine gittim ve haberle yarım gün uğraştım. Haber çok trajikti ve çok etkileyiciydi. Haberi bütün verileriyle, belgeleriyle yaptım. Haber birden büyüdü çok etkili, çok trajik bir haber olduğunu zaten Türkiye öğrendi. Ben oraya gitmeseydim öğrenemeyecektik ama haber benim için bu kadardı. Haberi ben bir ailenin trajedisini alıp basında ve gazetemde yayınladım. Bundan sonraki konular benim tamamen dışımdadır. Birilerinin bunu başka bir şey için kullanır, bu hepimizin başına gelebilen olaylardır.
Haberimizin hep arkasında olduk, belgeyle durduk. Bir sürü saçma sapan suçlamalar manipülasyonlar oldu ama belgeli olması ve doğru haber yapmamız çok büyük bir avantaj oldu bizim için. Ama orada ilginç bir şey oldu, bir belge eksikliği ya da bir hatalı haber olması haberin eksik olması, yanlış olması, yalan olmasıyla ilgili hiçbir mahkeme süreci yaşamadık, oradan hiçbir şey çıkmadı. Çok tuhaf bir şekilde ayen beyan bir cenaze evinde, kalabalıkta konuştuğum intihar eden kişinin eşi daha sonra bir şekilde benim gizli ses kaydı aldığımı ve onun istemi dışında yayın yaptığım gibi bir ilginç durumla karşılaştım. Bu yangın anında bu trajik durumda böyle bir şeyle karşılaştım. Sanki izinsiz bir şey yapmışım gibi…
Oysa ki hepimiz biliyoruz bir habere gideriz, hepimiz çekeriz, kaydederiz, fotoğraf çekeriz bu bizim haberimizdir, kullanırız. Ben de bunu yaptım, aksi hiçbir şey yapmadım. Röportajım da zaten soru cevap şeklindeydi. Yani bunun bir röportaj olduğunu kaseti dinleyen herkes görmüştür. Orada ilginç bir durum oluştu, korkunç bir basınç oluştu, haber büyüdü. Ben Hafize hanımın konuşmalarını bire bir yazdım, bunu haber siteme koydum ve isteyen tüm arkadaşlarıma da verdim. ‘Haberin belgesi de bende isterseniz belgesini de verebilirim’ dedim herkese. Benim ve kadının doğru söylediğini ispatlamak için, o ses kaydını başından sonuna kadar yayınladım. Yayınlama gerekçem aslında o kadına yapılan saldırıları da manipüle etmekti. Ben o kadına asla kızgın değilim, ben o kadını hissedebiliyorum. Hakim karşısına çıktım ve hakim beni koşulsuz serbest bıraktı. Yani haberle ilgili benim hiçbir sıkıntım yok.” #ismaildevrim
23.09.2018 01:32
devrim'in yeğeninin açıklaması;
www.diken.com.tr
“Düzenli bir işi vardı. Ciddi bir ekonomik sıkıntı çekmiyordu. Hatta krediyle ev almış, bugüne dek de taksitlerini ödemişti”
“Okul yönetimi oğlunu, yönetmeliğe uygun siyah pantolonu olmadığı için geçen çarşamba günü eve yolluyor. Bunu kendine çok dert ediniyor. Oğlunu kaptığı gibi çarşıya gidiyor ve siyah pantolon alıyor. Ancak akşam evde battaniyenin altına giriyor ve ağzını bıçak açmıyor. Eşi nedenini sorduğundaysa ‘Oğluma bunu yaşattığım için kendimi affedemiyorum. Bundan sonra ona babalık yapamayacaksam yaşamamın da bir anlamı yok’ diyor. Eşi, ‘Bize sen lazımsın, her şeyin üstesinden geliriz’ diye teselli ediyor. Ancak o gece herkesin erken yatmasını istiyor.”
“Yaralı omzundaki sargı bezlerini birleştirerek tuvalet kapısının arkasındaki askılığı bağlıyor. Aslında kendini asmıyor. O bezlerle kendini boğarak nefessiz bırakıyor.”

valilik ve ilçe milli eğitim müdürlüğünün farklı açıklamaları;
www.diken.com.tr
ilçe milli eğitim müdürünce gurur meselesine, valillikçe ‘psikolojik sebepler’e bağlandı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı;
www.diken.com.tr
“Devrim’in yaralandığı için çalışamaması nedeniyle bunalıma girdiği anlaşılmıştır. Habere konu kişinin herhangi bir borcunun bulunmadığı, oturduğu evin kendisine ait olduğu, ailesiyle bir geçimsizliğinin olmadığı ve Dilovası ilçesinde bir şirkette çalıştığı tespit edilmiştir. Haberlerde belirtildiği gibi oğlunun okul pantolonunu alamaması söz konusu değildir. Bu yönde çıkan haberler asılsızdır. Soruşturma halen devam etmektedir.” #ismaildevrim
22.09.2018 01:57
kocaeli'de çocuğunun okulun belirttiği pantolonu giymemesi üzerine “ben size ve çocuklarıma bakamıyorsan, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki” diyerek intihar etmiş olan baba.
www.sozcu.com.tr

(bkz: kriz mriz hepsi manipülasyon)

evet... #ismaildevrim
sol tarafta yer alan gündem sekmesinde son 24 saat içerisinde en fazla yazılan başlıklar yer alır.

kitap oku

"nadja"