bugün
gündem
#rusya
12.04.2018 03:23
olayın artık çocuk oyuncağına döndüğünü gösteren tweet. #abd #rusya
12.04.2018 01:28
abd başkanı donald trump'ın dün gündeme oturan tweet'i.
twitter.com
twitter.com

“Rusya Suriye’ye ateşlenen tüm füzeleri vuracağı yönünde ant içiyor. Hazır ol Rusya, çünkü yeni, güzel ve ‘akıllı’ şekilde gelecekler. Kendi insanlarını öldüren ve bundan keyif alan Gazla Öldüren Hayvan’la ortak olmamalısın.”
“Rusya ile ilişkilerimiz, Soğuk Savaş dahil olmak üzere, hiç olmadığı kadar kötü durumda. Bunun için sebep yok. Rusya’nın ekonomisine yardım için bize ihtiyacı var ki bunun için yapılacak çok kolay şeyler var. Bizim de tüm ulusların birlikte çalışmasına ihtiyacımız var. Silahlanma yarışını durdurun?”
www.diken.com.tr

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya zaharova;
“Akıllı füzelerin, birkaç yıldır kendi topraklarında uluslararası terörle mücadele eden meşru hükümete (Esad yönetimini kastediyor) doğru değil, teröristlerin bulunduğu tarafa doğru uçması gerekir.”
www.diken.com.tr #donaldtrump #abd #rusya
26.03.2018 11:31
Sibirya bölgesinin Kemerovo şehrinde bulunan Zimnyaya Vişnya isimli alışveriş merkezinde çıkan yangın. dört katlı AVM'nin en üst katındaki sinema salonu ve çocuk oyun alanlarının yer aldığı kısımda başladı. Alevler kısa sürede tüm binayı sararken, gökyüzü de dumanla kaplandı. Yangın sırasında iki sinema salonu çöktü.

ilk belirlemelere göre; 53 kişi yaşamını yitirdi. Yangında 48 kişi yaralanırken, 16 kişiden ise haber alınamıyor.
www.ntv.com.tr
www.milliyet.com.tr

detaylar;
www.ntv.com.tr #rusya
12.02.2018 00:35
Rus Saratov Havayolları’na ait An-148 tipi yolcu uçağının Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan kalkmasından birkaç dakika sonra düşmesi ile gerçekleşen kaza. 65 yolcu ve 6 mürettebat varmış. ne yazık ki hepsi yaşamını yitirmiş.
www.diken.com.tr #rusya
03.04.2017 22:46
Saint Petersburg metrosunda düzenlenen 2 ayrı patlamalı saldırı. 10 kişi yaşamını yitirdi, 47 kişi yaralandı.
www.ntv.com.tr

devlet başkanı Putin, "Terör dahil tüm olasılıkları değerlendiriyoruz" açıklaması yaptı. Putin de bir toplantı için St.Petersburg'da bulunuyordu. Rusya Başsavcılığı "olay bir terör saldırısı" açıklaması yaptı.

saldırgan olduğuna dair bir kişinin fotoğrafı paylaşıldı;
www.ntv.com.tr

kareler:
www.ntv.com.tr #rusya #stpetersburg
25.12.2016 19:37
Rus Savunma Bakanlığı'na ait 92 kişiyi taşıyan uçağın karadeniz'de düşmesi. Rusya'nın Karadeniz kıyısında bulunan Soçi kentinden Suriye'nin lazkiye kentine gidiyordu. 8'i mürettebat, 92 kişinin yer aldığı uçağın enkazı Soçi sahiline bir buçuk kilometre uzaklıktaki alanda 50 metre derinlikte bulundu. ne yazık ki kurtulan olmadı. sabırlar #rusya
www.ntv.com.tr
entrylerde "#" kullanarak etiketleme yapabilirsiniz.

kitap oku

"hippi"