mehmet hakan atilla
30.03.2017 00:58
halkbank genel müdür yardımcısı. geçtiğimiz gün 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının kilit ismi Rıza Sarraf hakkında yürütülen soruşturma kapsamında ABD’de tutuklandı.
www.diken.com.tr

yankılar;

ekonomi bakanı nihat zeybekci;
www.diken.com.tr
“ABD’nin yaptığı kabalık ve saygısızlık. Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı illegal bir örgütün temsilcisi değil, ABD’ye seyahat edebilen birisi. Bilgiye, onun ifadesine ihtiyacı varsa, hani müttefiktik hani dosttuk.”

bankanın hisseleri yüzde 14 düştü;
www.diken.com.tr

dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu;
www.diken.com.tr
“Öyle görünüyor ki; görevden alınan, FETÖ ile yakın olan Bharara’nın hazırladığı iddianameden yola çıkan… Önceden hazır olduğu görülüyor. Hemen mahkemeye de çıkardılar. Biz süreci yakından takip ediyoruz.” #mehmethakanatilla
29.11.2017 01:10
rıza sarraf'ın "itirafçı" olmasıyla tek sanık olarak kalan kişi.
(bkz: abd atilla davası) #mehmethakanatilla
04.01.2018 00:38
yargılandığı abd atilla davası'nda jüri tarafından kara para aklama dışında altı farklı suçun beşinden suçlu bulunan isim. cezasının belirlenmesi için mahkeme 11 nisan'da toplanacak.
www.diken.com.tr

siyasal islam'ın yeni belası. tabi şimdi başlarlar sana boyun eğmeyeceğiz amarika diye. #mehmethakanatilla #atilladavası
04.01.2018 14:00
şu an bir tiyatro kurbanı edilmeye çalışılıyor. onun suçsuz ve temizliğine biz kefiliz. başaramayacaklar.
04.04.2018 21:20
savcı tarafından 15 yıl hapis ve 500 bin dolar para cezası istenen kişi.
www.cumhuriyet.com.tr #mehmethakanatilla
16.05.2018 22:17
32 aylık hapis cezasına çarptırıldı. 14 aylık tutukluluk süresi bu cezadan düşecek.
www.diken.com.tr
Atilla’nın avukatlarından Victor Rocco, şunları söyledi: “Beni gölgede bıraktınız sayın yargıç. Şunu uzun zaman önce öğrendim: Dava takibi işi, ne zaman susmanız gerektiğini bilme işidir. Bu tür davalarda dünyaya göstermemiz gereken şey, Amerikalıların kabadayı olmadığıdır. Adaletin merhametle uyumlu olduğudur. Ve yargıçların cesur olduğudur.”
savcı, şöyle devam etti: “Bu durumun, Atilla’nın çarkta bir dişli veya suçta gönülsüz iştirakçi olmadığı gerçeğiyle tutarlı olduğunu düşünüyoruz. ABD’de bilinen ve yargı önüne çıkarılan en büyük yaptırım ihlali davası bu. Devasa bir kapsamı ve ölçeği var. Bu, dünyadaki en büyük terör destekçisi devletin nükleer olanaklarıyla ilgili bir dava.” #mehmethakanatilla
17.05.2018 01:05
Atilla için olumlu bir karar olduğuna şüphe yok, fakat yargı makamının iddianamesini geniş tutarak sadece yolsuzluk değil, ulusal anlamda Türkiye'yi kritik bir sürece itmek için çaba gösterdiğini söyleyebilmek mümkün.. işin boyutunun nükleer ve orta doğu eksenine çekilmesi ya da çekilmeye çalışılması ise son derece düşündürücü..
entry girmek için giriş yapınız.
entrylerde "#" kullanarak etiketleme yapabilirsiniz.

kitap oku

"falconer hapishanesi"