mehmet zafer çağlayan
14.11.2012 04:16
türkiye cumhuriyeti 61. dönem hükümeti ekonomi bakanıdır.
14.11.2012 09:16
aslen muşlu olup mersin milletvekilidir.
25.12.2013 10:04
istifa etmiştir. ne kadar da tatlı şeyler oluyor ülkemde.
www.hurriyet.com.tr
08.09.2017 13:36
abd'deki sarraf davasında sanık oldu.
www.diken.com.tr
New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, yeni bir ek iddianame hazırlayarak dava dosyasına koydu.
iddianamede Çağlayan haricinde Halk Bankası eski genel müdürü Süleyman Aslan, aynı bankanın genel müdür yardımcısı Levent Balkan ve Abdullah Happani de sanık yapıldı.

Zafer Çağlayan’dan iddianamede ‘Abi’ diye söz edilirken, suçlu bulunursa ‘rüşvet olarak aldığı’ iddia edilen saat ve piyanosuna el konabilir.
www.diken.com.tr

ekonomi bakanı nihat zeybekci'nin açıklaması;
www.diken.com.tr
“Öncelikle bu ambargoların BM kararları çerçevesinde olup olmadığına da bakmak lazım ama bu iddia sahipleri iddialarını ispatla mükelleftir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanı hakkında başka bir ülkenin mahkemelerinin böyle bir iddiada bulunması birinci olarak ispatla mükelleftir, ikinci olarak da benim için mevzu bahis Türkiye’nin ve Türk milletinin çıkarlarıdır. Ben önce ona bakarım. Çok değerli bakanımızın da Türkiye’nin çıkarlarına aykırı bir hareketi herhalde hayatı boyunca hiç olmamıştır. Bizim için aslolan Türkiye’nin çıkarlarıdır.”

savcıların iddiaları çok büyük;
www.diken.com.tr

yargıcın değerlendirmesi;
www.diken.com.tr

ve bu sabah gelen cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan yorumu;
www.diken.com.tr
“İlginç bir konu. Hukuki mantıkla yorumlamak mümkün değil. Atılan bu adımı açık söylüyorum ki Türkiye Cumhuriyeti’ne atılan bir adım olarak değerlendiriyorum. Şahsına yönelik iddiayı ortaya koyabilmiş değiller. Neymiş, yaptırımları delmiş… Biz İran’a yaptırım kararı almadık ki. Hassas ilişkilerimiz var, petrolümünüz, doğalgazımızın bir kısmını oradan alıyoruz. Pis kokular geliyor.” #zaferçağlayan
17.09.2017 04:01
sanık olmasına trump üzülmüş. (aktaran cumhurbaşkanı);
www.diken.com.tr
“Ben bunları hakikaten çok yadırgadım fakat Astana’dayken sayın Trump beni aradı. Ben tabii başka konular zanettim. Meğerse bu konularla ilgiliymiş. Ben kendisine bir ara telefon görüşmemizde bunlardan üzüntümü söylemiştim. ‘Ben ilgileneceğim’ filan dedi. Sonra bu görüşmemizde dedi ki ‘Ben bundan dolayı çok üzgünüm. İncelettim ama bu federal devletin değil, eyalet devletinin güvenlikçilerinin yaptığı bir yanlış. Bunlar doğrudan bana bağlı değil ama ben bu işi yakın takibe alarak araştıracağım’ dedi.”
entry girmek için giriş yapınız.
herhangi bir kelimeyi ya da kelime gruplarını "başlık içinde ara" modülünden arayabilirsiniz.

kitap oku

"sinema... sinema"