ingiltere
30.01.2012 23:45
başkenti londra olan ülkedir. başlangıç boylamı yine bu ülkede bulanan greenwich'ten geçer.
31.01.2012 00:12
iklimi karadeniz iklimimize benzer. manchester ve liverpool iki önemli sanayi şehirdir. sahil kentleri brighton ve blackpool ise nispeten sıcak ve turizm şehirleridir.*
31.01.2012 00:50
en sıcak aylarının aynı zamanda en yağmurlu ayları olduğu söylenen ülke. yağmurluksuz ve şemsiyesiz gelmeyin diyorlar. ayrıca futbol ligini severiz
11.04.2012 19:41
üzerinde güneşin batmadığı krallık.
17.09.2012 21:13
17.09.2012 22:32
ikinci dünya savaşından sonra uluslararası arenayı abd ve sscb ye bırakmıştır.
18.11.2012 12:06
10.05.2013 23:15
an itibarıyla da gördüğümüz gibi basketbola hiçbir zaman merak salmayacak olan ülke. ulan londra‘ya euroleague gelmiş, biletleri de neredeyse tavuk döner parasında ama yine giden yok. sadık olimpiakos taraftarları da olmasa yandılar.
14.01.2015 19:03
dünya siyasetinin göbeğinde olmasına rağmen; demir lady thatcher sonrası bu ünvanını kapalı kapılar ardında yapmayı tercih etmeye başlamış ülke. fakat şu unutulmamalıdır! eğer bir oyun varsa, ingiliz kartını açmadan o oyun bitmez.

bütün dünya halkları üzerinde korkunç oyunlar oynayan, geçmişi duruid rahipler, babil kardeşliği ve gizemli ritüeller ile anılan ingiliz toplumunun zihniyetini bir kaç örnekle açıklamaya çalışırsak, ortaya şöyle bir sonuç çıkar.

17. yüzyılın ortalarında ingiliz ordusu ve general sir jeffrey amherst amerika'da sorun çıkarmaya başlamış olan kızıldereli cheyenne kabilesine dostluk ve kardeşliğimizi geliştiriyoruz diyerek binlerce battaniye hediye etmiş, cheyenne kabilesi yeni yılı karşılayamadan tamamen yok olmuştur. sonrasında ingilizlerin verdiği battaniyelerin tamamında çiçek virüsü olduğu anlaşılmıştır.

biyolojik savaşta bu son değildir üstelik.

yeni zelanda da kontrolü eline geçirmek isteyen ingiliz birlikleri adanın neredeyse tamamını kaplayan maorilere karşı çirkin bir oyun oynamış, ingiltere'den getirdiği çeyrek milyon frengili fahişeyi adada maorilerle çifleşmeye zorlamış ve bağışıklığı olmayan maorilerin ölümü akabinde günümüz yeni zelanda halklarının temelini atmıştır. günümüzde maorilerin nufüs popüleritesi % 1.5 dur.

çin^de uyuşturucu (esrar) satmaları yasaklanınca donanmasını göndererek 300 bin çinliyi yok ettikten sonra imparatoru aldırdığı yasağı kaldırmaya zorlamış ve başarılı olmuştur.(afganistan'da ürettiği kenevir tohumunu katırlar üzerinde çin'e ithal edip, çin ipeği, kumaşı ve sanat eserlerini ülkesine götüren ingilizler günümüz afganistan ve uyuşturucu trafiğininde ana sebeplerinden bir tanesidir.)

hindistan kontrolünü artık elinde tutamayacağını anlayınca, bir milyon hintli erkeğin ellerini kestirerek tarihin en büyük katliamını gözünü kırpmadan gerçekleştirmiştir.

islam coğrafyasında vahhabilik mezhebinin kurallarını yazmış basit bir çobanı suudi arabistan krallığına taşımıştır. şii'lik olarak bilinen bir diğer anlayışa etkileri de yadsınamayacak kadar çoktur.

afrika, avustralya ve dahi kanada üzerinde oynadığı oyunlar aklın alamayacağı kadar haysiyet ve şeref yoksunluğu içermektedir. abd, israil vs. gündeminin perde arkasında ingiliz siyasetini görmek mümkündür.

yeni kurulan cumhuriyet türkiyesi ve mustafa kemal atatürk'ün tüm ticari anlaşmalarını ingilizler ile yapmasının ardında ki ana neden, kemal atatürk'ün ingiliz hayranlığı ve istanbul'u koşulsuz terk eden ingilizlerin yaptıkları anlaşmalar ile perçinledikleri dostluk! ile anlaşılır hale gelebilir.

ek: dünyanın manyetik alanı en yüksek ülkelerinden birisidir. bu sebeple granitten yapılmış pek çok taş yapıtın merkezi konumunda olan ülke; geçmişinde gizemin ve günümüz gizli örgütlenmelerininde temeli olan babil kardeşliği, reptilian olarak bilinen sürüngen ırk, duruid rahipleri ve griler olarak bilinen yapılanmanın merkezi konumundadır.
14.01.2015 23:57
(bkz: dingiltere)
entry girmek için giriş yapınız.
entrylerde "#" kullanarak etiketleme yapabilirsiniz.

kitap oku

"falconer hapishanesi"