uyku sersemi
15.08.2013 00:27
yeterince uyuyamamış, fizyolojik olarak çevresini algılayabilecek durumda olmayan kişi. yapabileceği her türlü uygunsuz davranış hoş görülebilir.
26.11.2017 00:07
hakan bıçakcı'nın geçtiğimiz ay iletişim yayınları'ndan çıkan yeni kitabı.
www.iletisim.com.tr

kendisinin doğa tarihi isimli kitabını okumuştum. bu da heyecan verici bir çalışmaya benziyor.

atasözlük kitap etkinliği'nin 26 kasım - 31 aralık 2017 günlerindeki ikinci kitabı. herkese keyifli okumalar.
08.12.2017 23:35
hediye edileceği zannı ile bi' solukta girip hevesimi kursağımdan çıkarıp elime vermiş olan başlık.. hakan bıçakcı'yı tanımıyorum! zaten yazar olarak bir tek kendimi beğeniyor ve okuyorum.. teşekkür ederim.
12.01.2018 23:57
finaller dolayısı ile yine program dışına taşarak bitirdiğim kitap. ama sakın yanlış anlaşılmasın, zaten 180 sayfa olan bu kitap bıçakcı'nın enfes anlatımı ile bir solukta okunuyor. evet yine klasik bir hakan bıçakcı ürpertisi var. şehir hayatı benim her daim tercih edeceğim bir yaşam biçimi. bu çoğu kişiye tuhaf gelse de epey bir süre ve belki de hiç "uzak kasabalara, deniz kenarlarına" taşınma, emeklilik yaşama planlarım olmayacak.

kitap kahraman kara isimli bir çevirmen ve yazarın kitap projesi "sancısı" üzerinden gidiyor. şehrin bunaltıcılığı ve bu baskı altında kişinin kendisini kaybetmesi (ve hatta kitaptaki gibi yüzünü yitirmesi) her satırda hissettiriyor kendini. daha önce doğa tarihi'ni okumuştum aynı yazardan. o kötü bitiyordu ama burada yazar bir anlamda bir ferahlama ile noktalıyor çalışmasını. son kısım çok ütopik gerçekten. oraya bayıldığımı söyleyebilirim. şehrin ortasında terk edilmiş bir sitede yaşamak pek imkanlar dahilinde gelmedi bana. o yüzden de güzel bir distopya olmuş.

beklediğim tadı aldım diyebilirim. merak edenlere tavsiyem olur rahatlıkla.
entry girmek için giriş yapınız.
sözlük kuralları daimi öneri kutusu başlığına, formatla ilgili dilek ve şikayetlerinizi yazabilirisiniz.

kitap oku

"sinema... sinema"