selahattin demirtaş
... tümü ...
13.01.2018 00:40
‘cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçundan dört yıla kadar hapis cezası istemiyle Bakırköy 38. Asliye Ceza Mahkemesi’nce yargılandığı davada dün ilk kez hakim karşısına çıktı. tutukluğundan 14 ay sonra yani.
www.diken.com.tr

HDP lideri, yargıcın, “Adresiniz?” sorusuna, “Türkiye Büyük Millet Meclisi” diye yanıt verdi.

Demirtaş ev adresiyle ilgili bilgi verirken de “Eşim burda o bilir” dedi. Cep telefonunu numarası sorulduğunda, “Dışarıda kaldı” ise diye yanıt verdi.

Demirtaş savunmasına, “Dokunulmazlıkla ilgili usulsüzlükler konusunda dair ara karar verilmeli. SEGBİS kaydı yapılacak ama bunların özet olarak tutanağa geçmesini istiyorum” diyerek başladı.

savunmasından öne çıkanlar;
Sanık sıfatıyla tutuksuz olarak yargılanmama rağmen tutukluluk şartlarında çıkıyorum.
14 aydır 20’den fazla dava dosyasında tek bir defa hakim karşısına çıkmadım. İlk defa hakim huzurunda savunma yapma hakkı buldum.
Üçü mahkemeniz tarafından toplam 97 duruşma yapıldı hakkımda. Tamamı gıyabımda gerçekleşti ya da SEGBİS dayatması yapıldı.
Bir milletvekilinin yargılanabilmesi için dokunulmazlığının kaldırılması gerekiyor.
Bir vekilin savunma hakkı mahkemede değil Meclis’te başlar.
Hakkımız elimizden alındı.
Benim şu an en az Binali Yıldırım kadar dokunulmazlığım var. Peki beni nasıl yargılayabiliyorsunuz? Kaçmaya kalksam yakalamaya kalkmanız suç olur, çünkü dokunulmazlığım var.
Mustafa Şentop (AKP’li Anayasa Komisyonu Başkanı) dokunulmazlıklarımızın bu şekilde kaldırılmasının Anayasa’ya aykırı olduğunu itiraf etti. Konuyu AYM’ye taşımanız gerekir.
(Demirtaş sözlerinin sonunda ceketini çıkardı. İçinden çıkan yeleğe izleyicilerden ‘Vay yakışmış başkanım’ esprileri yapılınca gülerek eşini gösterdi) Başkanımın seçimidir… 
13.01.2018 17:39
bugumlerde seher isimli oyku kitabi kitap magazalarinda satilan eski siyasetci.
... tümü ...
entry girmek için giriş yapınız.
herhangi bir kelimeyi ya da kelime gruplarını "başlık içinde ara" modülünden arayabilirsiniz.

kitap oku

"falconer hapishanesi"