allpower
toplam entry: 2668
01.12.2018 16:59
“sizin düzeninizi sikeyim” dedirtmiştir. yani 15 temmuz yaşanmasaydı şuradaki 69343 cezalar söz konusu sözde mahkumlar tarafından çekilecek miydi? yazıklar olsun be.

satılmış medya, senin de ırzına geçsinler. ergenekonda bilmem kaçıncı dalga haberlerini günlerce işlerken savcının “varlığı kanıtlanamamıştır.” cümlesine 5 dakika ayırmadın. hepiniz satılmış düzenbaz insanlarsınız. ya da o düzenin insan müsfetteleri.

bir de sözde şike davasına bağlayacaklardı bunu. başta fetöcü hakan şükür olmak üzere yine satılmış medyaca yapılmaya çalışıldı ama tutmadı.

kime inanacağız lan biz? kime hizmet ediyoruz? sırf devletin kurucusuna bağlı diye insanlar ordudan tasfiye edilirken bu ülkenin başbakanı kalktı “ben bu davanın savcısıyım.” dedi. iktidarından muhalefetine herkesten nefret ediyorum. siyaset sen ne pislşk şeysin. etrafındaki insanalara bakıyorum ne onur kalmış ne haysiyet!
12.11.2018 20:22
kendileri bizler gibi insan olanları ilah gördüğü için bizlerin de atatürk'ü ilah olarak kabul ettiğimizi düşünüyorlar.

hayır!

atatürk; iyisiyle ve kötüsüyle, yanlışıyla ve doğrusuyla, günahıyla ve sevabıyla bir insandır. biz bunu böyle biliyor, böyle kabul ediyor ve böyle seviyoruz. sadece 10 kasımlarda değil her zaman ona olan sevgimizi ve saygımızı göstermeye devam edeceğiz.

bu yaptığımız; kendilerine müslüman diyip, ardından türbelere gidip çaput bağlayan insanların yaptıklarından daha temiz ve dürüst bir davranış. anıtkabir'e gittiğimizde atatürk'ten bizi duymasını ya da bize yardım etmesini beklemiyoruz*. sadece bize sağladığı imkanlar için ona saygı gösteriyoruz. bu konuyla ilgili ayet açık ve net:

"Eğer onları çağırırsanız, sizin çağırmanızı işitmezler, işitseler bile size cevap veremezler. Kıyamet Günü ise onlar, sizin ortak koşmanızı tanımazlar. Sana her şeyden haberi olan Allah gibi haber veremez." fatır 14

insanların da bu farkı ayırt edemeyecek kadar aptal olduklarını sanmıyorum. burada bir kasıt bir art niyet var. yoksa kim bu kadar aptal olabilir!

allah'a şükürler olsun ki atatürk muhammed hamdi yazır'a kuran'ı mealleştirtmiş de dinimizi anlıyoruz.
27.07.2018 22:41
sıçma uzvuyla okuyabilme yeteneği takdire şayandır. orayla okursan öyle anlarsın tabi. iddialarını ispatlayamadığı sürece şahsım için namert ve şerefsiz olarak kalacaktır.

hadi kolay gelsin.
27.07.2018 20:36
sözlükte genel kabul görüleni herkesin beğenmesi gerektiğini söylediğimi ispatlamazsa açık konuşuyorum namerttir şerefsizdir. bana iftira atmak suretiyle sözlüğü karalayamazsın.

yazdıklarımın özetini mi okudun. hiç özetten entry anlaşılır mı?

sen kimsin ya?
26.07.2018 16:35
temel eğitimin detaylarının belli olması lazım. aksi halde çok mantıklı gelmiyor bu süre. bulunduğumuz ilde yapılmayacaksa hiçbir tutar yanı yok bunun. #bedelliaskerlik
26.07.2018 16:13
sözlüğün beğendiği şeylere kulp bulmaya çalışan trol. acaba onu* da sevsek aynı tepkiyi gösterir mi?
18.07.2018 02:32
hep birlikte entry çelınç yapacağımız yeni oluşum.
17.07.2018 19:32
25 gün olan temel eğitim süresi 28 gün olarak açıklandı. bedelli askerlikte temel eğitimin olmasının mantığı tartışmaya oldukça açık. ancak ben başka bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.

bedelli askerliği bekleyen milyonlardan bahsediliyor. tsk'de mevcutta 500 bin er ve erbaşın varlığını da dikkate alarak şimdi bu milyonların 500 bin tanesinin başvuruda bulunduğunu düşünelim*. nerede eğitilecek 28 gün boyunca bu insanlar?
14.07.2018 16:39
yaş 25 bedel 15 diye haberler ve dedikodular mevcut. eski ve son başbakanın bahsettiği kalıcı çözüm gerekli. çıksa da faydalansak.
olmayandır. öğretmenler bilinenin aksine 3 değil 2 ay tatil yaparlar. bu durum yıllardır böyleyken, öğretmen olmayı seçebilecekken seçmeyenler ileri geri konuşmaya devam ederler. sanki devlet zoruyla polis, doktor, mühendis ya da başka bir şey oldular da öğretmenlere laf ediyorlar. neticede çalışınca isteyen istediğini olabilir. öğretmen olmak istiyorsan öğretmen ol. öyle çok çalışmana da gerek yok ha!
son 30 gün içerisindeki bildirimlerinize sağ üstte yer alan bildirim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"artıkaranmayanlar gezegeni"