eleman
toplam entry: 9471
müge anlı tarafından bulunarak ailesi ile bir araya getirilmiş. zihinsel sorunları varmış...
www.hurriyet.com.tr
Uzun... çok uzun bir aradan sonra sözlükte entry girmeme sebep olan adamdır. çok defa izledim, gülerken de hüzünlendim biraz. videodan sonra bir açıklama yayımladı. o veya değil. duyguyu çok güzel anlattı. benim düşündüklerimi, hissettiklerimi çok iyi anlattı. izlerken, o birkaç saniyeliğine de olsa çocukluğuna geri dönebildi diye kıskandım hatta. o açıklamadan bir bölüm koyayım şuraya;

"O gün de işten yorgun bir vaziyette çıkmıştım. birden önüme doğru yuvarlanan o balonu gördüm ve resmen zaman durdu. O anda sadece sokakta röveşata çeken adam değildim; caddede asfalt zemine aldırmadan sokak lambası direği ve taşla yapılmış kaleyi hedefleyen çocuktum, Juventus'a galibiyeti getiren golü atmak için sıçrayan Del Piero'ydum. Tüm bunların aynı anda hepsiydim. Balonu ayağımla kontrol edip dizimle yukarı sektirdiğimde artık 'özgür'düm.

30 yıllık ömrümde öğrendiğim tek bir şey varsa mutluluğun sen onu elde ettiğinde kaybolan bir şey olduğudur. O yüzden balonu ıskalamak asla moralimi bozmadı, aksine bana özgürlüğümü verdi. Videoyu izleyen herkesin gözünden kaçan bir şey var: Ben ayağa kalkarken gülümsüyordum. arkamdaki kızın kaçışması, ayakkabımın mağazanın camekanına fırlaması umurumda değildi. "
07.05.2017 00:33
ergenekon davasından tahliye olurken, "söz veriyorum ki bu hakimler ve savcılar içeriye girecek. hepinizin önünde and içiyorum" demişti. dediği oldu. kendisini tutukayan hakim ve savcıların hepsi hapside veya firari. gerçekleri yazmaktan yılmadığı, korkmadığı, her devrin adamı olmadığı için, "ahmet çıkacak, yine yazacak".
07.05.2017 00:20
rogridonun gitar konçertosunu dinleme sebebim. hoşçakal...
30.04.2017 00:02
bir şeyi ya da bir yeri bekleyip korumakla görevli kimse. yeşilçam sinemasından aşina olduğumuz üzre kahverengi üniformalı, polisten bir tık düşük rütbeli ve süreli polisliğe terfi etme hevesinde olan kimselerdi. nedendir bilinmez kaldırılmıştı. yerini özel güvenlik aldı. çünkü özel güvenlik güzel bir ekonomik çark idi. kurslar, sertifikalar, sınav ücretleri vs. şimdi yeniden gündeme gelmiştir. 7 bin kişilik kadro açılmış.
29.04.2017 23:57
tamam özünde iyi niyetli bir çalışma olabilir. programın yapımcısı ve sunucuları dahil herkesin ortak fikirde olduğu bir konu vardı ki son yıllarda ajanlardan ne idüğü belirsiz bir ton adam toplamışlardı. izleyici bunun farkındaydı elbette kimse bunu izleyenler salaktır diyemez. farkındaydı ama bir çeşit hipnoz işte. kaldırılma gerekçesi izlenmemesi olsaydı daha mutlu olurdum elbet fakat iyi olmuştur. bu programın gelir kaynağı alanı boş bıraktırmaz, farklı türevlerini yine görürüz efendim.
29.04.2017 23:51
iki yıl boyunca danışmanlığımı yapan hoca. cemaatçi olsaydı anlardım değildi. iyi niyetli, yardımsever bir insandı. yolu açık olsun. hakikatten hakkıyla gelip haksız gittiyse zaten bir şekilde başka alanlarda birikimini kullanır.
29.04.2017 23:48
girmek mesele değil her türlü gireriz de kapatmak başka kafa. kuzey kore'den sonra yasaklayan ikinci ülke olabiliriz. hadi 3 olsun ama 4 değil.
29.04.2017 23:44
daha başka bir çok sürprize kapı aralayacak sözlüktür. kesin bilgi beklemede kalın efendim.
fetö'den ihracıyla milletin sesi olmamıştır ne yazık ki. öz ve öz milli amir değil. öz ve öz fetöcüdür.
sözlük haberlerine sağ üstte yer alan olaylar sekmesinden ulabilirsiniz.

kitap oku

"kara yarısı"