enkidu
toplam entry: 2376
18.04.2016 13:32
dünya siyasetinin daimi olarak içinde olmayı başarmış, batılı gözüyle kıçında kurt kaynatmayı vazife bilmiş olan millet.. kim ne derse desin, bu cefakar milletin bir dokusu ve kumaşı vardır.. bu doku, bütün siyasi ve fikri münakaşaların üzerinde, bu aziz milletin genlerine kodlanmıştır.. sıkıntının bütünü, bu kodu ve kumaşı kabullenemeyen soyu kirli olan ırzı kırıkların hadise bütünlüğünü hazmedemeyerek çıkardıkları ikircilik ve münazarası kan olan veledi zinalıktan başkaca bir şey değildir..
18.04.2016 02:25
halk arasında ki yanlış söyleniş telaffuzu olarak teramisin.. Görece 50'li yaşların üzerinde olan insanlar için her şeyi iyi edeceğine inanılmaktadır.. ilaç-ı kübra.

+ anneahhh kolum koptu!
teramisin sür. hemen geçer!
+ 0o !'^?
14.09.2015 23:59
türk femenlerin iş göremememesi memelerinin artık posa olmasından dolayıydı zaten.. meme ne kadar güzelse o kadar aktivistsin! ben söyledim, hatta twitter'da bu memelerle siz ilk öğretim şart herkes okutacak diye eylem yapsanız, çocuklar sütten, okuldan kesilir demiştim..
Anne yemeğine daha doğrusu bir tas sıcak aşa duyulan özlemdir.. Var mı ötesi? benim tavuk döner yemekten gıdaklayan arkadaşım olmuştu zamanında.. sen ne düşünüyorsun derdim. gıdaklardı herif..
Yani öyle gerçekten at değil, fakat santor olabilir.. bence bu arkadaş truva atı.. ve bence taşlayalım, birisi kollarını tutarken karnına seri yumruk atalım cüneyt arkın filmlerinde ki gibi..

18.08.2015 03:35
gayet güzel oda parfümü olarak kullanılabilen deterjan türevi.. kokusu beğenilen çamaşır yumuşatıcı alınarak kapağı açık bir şekilde odanın herhangi bir yerine saklanırsa uzunca bir süre o koku ve temizlik hissini yaşamanıza vesile olabilmekte.. annem hac farizasını yapmak için gittiği zaman keşfetmiştim.. koku azalınca, kapağını takarak bir kaç kere sallamanız yeterli oluyor üstelik. odada bir karış toz olmasına rağmen, her gelenin oo temizlik mi yaptın? diye sorması da ayrı bir ferahlık veriyor.
08.05.2015 22:13
1950 ankara doğumlu şair, gazeteci..

sözler, avluda isimli 1996 yılında çıkardığı kitabında ki avluda isimli şiiri, edebi bir şahaserdir.. bazı eşeklerin bu muhteşem şiiri parçalayarak, sadece cümle sonlarında ki uyuma göre katletmesi fevkalade sinir bozucudur.. üstelik bu hatayı lise çağındaki öğrencilerin değilde edebiyat dergilerinin bile yapıyor oluşu, boğazına takılan cam parçası gibi bir his bırakıyor insanda.. şiir, cümle sonlarını uydurmak değildi ki! siz öyle anlamışsınız.. cümleleri anlamlandırmaktır şiir.. bir kelime dizisine en pahalısından takım elbise giydirmek ve yakıştırmak kadar ustalık işidir.. diğeri aşıklıktır, sadece cümle sonlarına uyan, kafiye dizesi aranıyorsa şayet gelin ben size her gün için 150 tane yazayım, onları yayınlayın utanmaz adamlar.. bir başkasının belleğini ağır ağır edinmekten başka neydi ki okumak? demiştir orhan pamuk.. siz bir yazarın ya da şairin belleğini anlayabilecek kapasitede değilseniz, bunda yazarın suçu ya da vebali yoktur..
burda kal. öğlen avlusunda.

zamanın yalın diline yerleş.

ufka bakmanın meraklısı ol.

maviye, beyaza, gündüze çalış.

zakkumu anla! ağusu,
tenime sürdüğüm merhemdir
diye beni, mırıldanıp şaşırt.

ağustos`un hummalı böceğini
onun terli şarkısını
gayret et,
türkçeye çevir.

taşlığı yıkamanın
asmayı budamanın
çıplak ayakla yürümenin
hayli zengin
uslubunu edin.

burda kal. kalıcı zamanda.
öğlen avlusunda.

arın gövdenden. kendin oluncaya
kadar soyun.

ferah sular dökün.

derin uyu.
türkiye de para karşılığında mal gibi alınıp satılmış, dedesi yaşında ki insanlarla evlenmek zorunda kalmış kız çocuklarının resmi rakamıdır. % 98 i ise imam nikahı ile 2. hatta 3. eş olarak istihdam edilmiştir. imam nikahlı oldukları için devlet tarafından görülmeyen bir sorundur. sadece kızlarını sattıkları ispatlanmış 15000 aile ile görüşmeler yapılmış; bak yapmayın yavuu. basın çok üstümüze geliyor. kızlarınızı asıp kesen, satanlara vermeyin denilmekle yetinilmiştir.

esnaflık yapan ya da iş dünyasının içinde olan bir çok insanında sıklıkla duyduğu bir acıdır bu. bir ürün satmaktasınızdır. ve alıcı olan kişi den şu lafı duyarsınız, çok para. ben o paraya kars tan, muş tan 15 yaşında kız getiririm. itolit kızını da o paraya sat o halde.

kimse kusura bakmasın ama bu sorunu görmezden gelmek en hafif tabirle ahlaksızlıktır namussuzluktur.

ne diyorduk. evet, kızlı erkek li kalıyorlar. ahlaksızlık yapıyorlar. aşitasyonunu yesinler senin.
10.01.2014 00:42
21. yüzyıl türkiye ve dünya siyasetinin en belirgin hatta aktör niteliğindeki kirliliği. amerikan harp daire başkanlığı dahil tüm dünya ülkelerinin sıklıkla kullandığı, gerçeği yalanların arasında saklama olayıdır.

şöyle ifade edeyim. abd roswelt olayından sonra kara propaganda olarak yüzlerce hatta binlerce sahte ufo dosyaları ile olayı dezenformasyona uğratmıştır. gerçek olan 2 3 olay ise bu dezenformasyon sayesinde arada kaynamıştır. yine günümüzde 17 aralık rüşvet olayı nedir ne değildir diye vatandaş uyanmadan çok ciddi bir dezenformasyona uğratılarak insanların kafasındaki imaj düzenlenmiş bir bakıma formatlanmıştır.

özet geç derseniz. aluminyum folyo ile kaplayıp, şovalye diye kaktırmaktır.
14.12.2013 02:56
Kafasına tiner döküp kibrit fırlatarak keyiflenmek istediğim veledin 3 numara videosu. Öyle saç mı olur. vurdurun 3 numaraya gitsin.
sözlük kuralları yenilendi. yazmadan önce bakmak ister misin?

kitap oku

"antika titanik"