bugün
gündem
enkidu
toplam entry: 2376
18.08.2015 02:36
hüzünlü bir öyküsü vardır.. çanakkale savaşı dolayısıyla eli silah tutan erkek nüfusun neredeyse tamamının çanakkale harbine gitmesini fırsat bilen ermeni çeteleri rus'ların izni olmamasına rağmen, bitlis'i ele geçirir ve 6 ay boyunca şehirde aklın alamayacağı mezalimler yapar. bu korkunç denilebilecek saldırıdan dağlara kaçarak kurtulmayı uman yaşlı bir baba ile oğlu günlerce açlık ve susuzluk çektikten sonra, belki gitmişlerdir umuduyla bitlis kalesinin arkasında ki tepeye gelirler ve görülme korkusu ile genç çocuk sürünerek tepeden başını uzatıp bakar.. acılı baba ne gördüğünü sorunca, oğlu ermenilerin halen daha şehirde olduğunu ve her yeri yıktıkları için sadece beş minare göründüğünü söyler. baba oğlunun gözcü olarak görülebileceği korkusu ile; şarkının nakaratı olan beri gel oğlan beri.. diye seslenir oğluna.. bu hain saldırıda 2000 üzerinde kadın çocuk ve yaşlı bitlis dağlarında açlıktan ölmüş ve kurdun kuşun azığı olmuşlardır.. bitlis'in kurtuluşu çanakkale harbinin bitiminde geriye kalan birliklerin bitlis'e sevki ile mümkün olabilmiştir. ermeni çeteleri bitlis'i savunmak için rus ordu birliklerinden yardım istese de ruslar izin alınmadığı için yardım teklifini reddetmişlerdir.. çanakkale'den bitlis'i kurtarmak için hareket eden birlik tam bir ölüm sessizliği ve kilometrelerce öteden duyulabilen ceset kokuları ile şehri geri almayı başarmıştır.

www.youtube.com
13.08.2015 01:54
geçenlerde de kendisine sürrealastik jimnastik diyen iranlı bir kadın adet kanı ile resim çekilmiş ve benim bedenim, gadın olarak bizi markette ki satın aldığınız piliçler gibi görmeyin diye not eklemişti. tamam'da bu biraz fazla olmuyor mu? Yarın öbür gün bu koffi annan kılıklı kadınlar biraz daha reklam yapabilmek için, bakın çatır çutur sıçıyorum diyerek video atar. fuzuli reklam çalışması. viralli miralli, pirelli..
02.08.2015 02:13
Terör örgütü pkk öncesi güneydoğuda hemen hemen her ailenin yaşam gailesi olan yegane vuruşma şekli. sonra terör çıktı ve bir çoğu aralarında ki kan davasını unutarak yeni kanlılar olarak bu ülke insanını seçti. ne yazık, ne ucuz bir dram hayatlarımız oysa ki. zaten orta doğu cehenneminin ılıman bir vahası gibi olan ülkeyi aynı cehennem iklimine sürükleme zihniyetidir kan davası.
02.07.2015 04:29
nice 4 yıllara.. kutlu olsun..
Türkiye zaten anonim şirketi gibi yönetiliyor.. Diaspora cennetinden hürriyet hürriyet diye bağıran şeytan nidaları kulağımıza çalınan..

Ülkenin son 14 yılda getirildiği durum ortada.. Fikir birliği içine girmeyenlere mezbaha atmosferinde kıyım, iktidar yakınlığına ise hayırsever iş adamı! payesi dağıtılmıyor mu zaten?

Sayın cumhurbaşkanının resmi görevine başladığı günden beri tutuklanan insan sayısı 80'in üzerinde.. ki öyle büyük terbiyesizlik minvalinde ağır eleştiride yok ortada.

işte yüce demokrasiniz, tapınma geleneğiniz..

Türkiye anonim şirketi gibi yönetilmeliymiş, çünkü kıymetlimisss öyle arzu ediyormuş.. Kimse tınlamayacak olsa bile benimde arzularım var.. Koşulsuz bir halk hürriyeti arzuluyorum en basitinden.. Sağcısı, solcusu, kürtçüsü, liboşu, kan dökmediği sürece haksızlığa uğradığını iddia eden insanların bile aynı cemiyet içinde yaşamasını arzuluyorum.. kirletilmiş siyasette, yenilen baklalar ve bozulan bağırsaklardan pislik içinde kalan bir meclis istemiyorum en azından.. Çok eski taktiklerle, kutuplaştırma politikası ile oy devamlılığı gayretinde olmayan bir yönetim arzuluyorum..

ne çok oysa ki..

Fikir terakkisinde en iyi biz biliriz biz! diyenlerin sırtının yağlanmasından arta kalanla dönen tekerleğin civatası olmaya zorlanan bir vatandaş nidasıyım.. Soluğum yettiğince bağırsam da, ucuzluğa gömülmüş bedenler arasında kaybolacak olsa da sesim.. Susan namert olsun..
cumhuriyetin kuruluşundan beri kullanılan politik söz. bi bitmediniz arkadaş. yolsuzluğu babam yapsa hesabını sorarım. kaynım yapsa küserim. amcamın oğlu yapsa yanağından makas alıp, seni hınzır derim. eniştem yapsa poposuna şakasından tekme atarım.

yolsuzluk yaparken çok yoruldun mu babacım? yapmasan diyorum, yaşlısın artık! bir şey olacak diye öyle çok korkuyorum ki.

Bi bitmediniz aq.

hep soruyorsunuz zaten. icraat yok!
Kabinede talim var.
Bakan yarim var
O da gitti rüşvete
Ne talihsiz başım var

Hani benim Recebim recebim.

işin trajikomik tarafı bakan olan siyasilerin daha koltuğa popuşları değmeden yolsuzlukları çıkmıyor mu? o zaman seyret sen dalgayı.
12.12.2013 01:53
Malatya lı olduğunu öğrenir öğrenmez; kayısı beklentisine girdiğimi kendisine duyurmak istediğim yazar. O değilde hacı, ben askerliği malatya da yaptım. O kayısı la var ya o kayısılar.

şaka bir yana, hep yazsın efendim. gezip tozmasın.
Kötü reklamdır. Fatih terim in bilindik büyük egosu reklama alet edilmek istense de, o büyük egonun altında kalınmış.

terim in reklamdan 1 milyon lira kazandığı daha çok reklam olmuş ve bu meblağ tüketicinin gözünde, vay amk! demek ki iyi çakıyorlar. izlenimi yaratmıştır.
02.11.2016 22:54
haberi okurken 7.7 diye okuyup koltuktan sıçradım.. bi' miktar mallığıma denk gelmiş olan depremdir.. geçmiş olsun..
sol tarafta yer alan daha sekmesi içerisinde istatistiklere ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"bilimin büyüsü"