enkidu
toplam entry: 2376
18.04.2016 18:42
rusya'nın otonom bölgelerinden sakha'da yaşayan, altay türklerinin tuva koluna bağlı eski türk müzik aletleri ile müzik yapan türk kökenli sanatçı.. ağız arpı ile muazzam sesler çıkarabilen çok sesli kişilik..

3. dakikadan sonra olga abla kopuyor.. amenn tanrım!

Kültürlüseçmen ile bu ablayı çiftleştireceksin, yavrularını da çin'de sahiplendireceksin..

www.youtube.com
18.04.2016 12:28
patron çıldırdı akımından sonra başlamasından korktuğumuz satım.. patron su kaynattı, patron deli dana oldu, patron donunu evde unuttu, patronun ebesi dokuz doğurdu diye devam eder mazallah..
18.04.2016 00:46
sasani imparatorluğu döneminde mazdek ve taraftarlarının başlattığı terör olaylarını durdurmak isteyen 1. kavad'ın sulh şartları olarak mazdek tarafından eşinin istenmesi neticesinde bu teklifi kabul eden 1. kavad'ın eşini mazdek'e sunması sonucunda ortaya çıkmış olan kelimedir.. 481-531 yılları arasında sasani imparatorluğu yapan 1. kavad'ın batıda ermeni toplumunun baskısı, maveraünnehir dolaylarında güç kazanan mazdek taraftarlarının barbarca terör saldırıları karşısında kendisine çözüm olarak sunulan bu teklifi kabul etmesi çözüm sağlamamış dahada arsızlaşan mazdek taraftarları ülkeyi yıkımın eşiğine getirmiştir.. sonrasında iran edebiyatında ve şiirinde baskın bir rol oynayan, yaşamış en adil hükümdarlardan birisi olarak anılacak; nuşirevan, anuşirvan( ölümsüz ruh) gibi lakapları olan 1. kavad'ın oğlu 1. hüsrev tarafından bu terör olayları ve bizans tarafından sürülerek sasani imparatorluk sınırlarına yığılan ermeni toplumu kırılarak sasani imparatorluk çağının altın yılları yaşanmıştır..

mazdekizm olarak bilinen ve sonrasında mazdek'in eşi hürrem tarafından kızılbaşlık hürremilik ekolünde devam eden terör olaylarının etkisi günümüze kadar devam etmiş ve komünizm felsefesini derinden etkilemiştir.. 1. hüsrev tahta geçer geçmez mazdek'i yakalatmış, 80 bin adamı ile birlikte kılıçtan geçirmiştir.. mazdek'in göğsüne kadar toprağa gömüldüğü, sonra zehirli yılan ve akreplerin üzerine döküldüğü rivayet edilir.. bu kıyımdan kaçan eşi hürrem iran'ın rey kentine kaçmıştır.. 1. hüsrev babası ile sulh anlaşması yapan ermenilere'de acımamış anadolu içlerinde ermeni katliamına girişmiş ve çeyrek milyon kadar ermeniyi öldürmüştür.. bizans imparatorluğunun sasani imparatorluğu ile arasında tampon yaptığı ermenilerin 50 bin kadarı imparatorluk başkentine sığınmışsa da pek hoş karşılanmamış, zincirlenerek köle olarak satılmışlardır..
15.04.2016 22:54
dünyanın her yerinde karşınıza çıkabilecek insan gurubunda olmaları; günümüzde bile avrupa da fanatik dindarların hedefinde olmalarına neden olmaktadır.. derler ki, hz. isa çarmıha gerildiği zaman, bedenine vurulan murç çivilerini bir çingene dövmüş ve hz isa çarmıhta can çekişirken yahudi hahamlarından para alan çingeneler göbek atarak bu olayı kutlamışlardır! yaşayış biçimleri ve toplum geneline uymayan adetleri dolayısıyla yeni dünyanın adı konmamış zencileridir.. nazi almanyası toplamda bir milyona yaklaşan çingene katliamı yapmasına rağmen; ölen çingenelerde yahudi gibi gösterilerek spekülatif, ajite bir dram oluşturulmaktadır...

dünya kocaman bir okyanus olsaydı, içinde yüzen balıkları olma şerefini
göçmen kardeşimiz çok ağır bir genelleme yapmış.. gerçi bu tohumu zehirli milletin kanında satıcılık var ya neyse! ben açıkçası meseleye biraz farklı bakıyorum. Türkiye de şu an itibariyle hali hazırda 2 ila 3 milyon arasında mülteci yaşıyor ve bu ağırlığın yarattığı ekonomik bunalım aylık 300 dolar kazanan, çoğunluğu asgari ücretli insanların sırtına yüklenen bir vebal.. Bilmem farkında mısınız, türkiye şu an itibariyle suriyeli göçmenler için arıtma tesisi görevini üstlenmiş durumda, bu ülkeye faydası olacak olanlar zaten türkiye'den bir an önce kaçıyor ve bu insanlar vasıflı işçi, doktor vs. geriye kalansa, terör, şiddet, hırsızlık, fuhuş ve türlü garabet. şu an için ülkenin en büyük problemi terör 10 yıl sonrasında da türkiye'nin elinde posa suriye göçmenleri patlayacak haberimiz yok..
14.09.2015 22:06
çocukken bir arkadaş sürekli balon getirirdi.. zor şişerdi fakat iyi şişerdi.. yıllar sonra ne şişirdiğimi anlayıp, bir yıl kadar mide bulantısı illeti ile uğraşmıştım.. Kullanılmış değildi lan en azından diyerek kendimi teselli ettim sonra.

edebiyatımız güçlü kuvvetli allah'tan... şişirmeyen çocuk bizden değildir!
canımız yandı yine.. canınız çıksın.
07.09.2015 23:28
Bildiğin sazan.. Bu adamların sırt kemiği yoktur ve o boşluğa birilerinin eli kolu girmiştir..
31.08.2015 14:10
sanılanın, ya da çinlilerin iddia ettiklerinden çok daha eski olan tarihtir.. Araştırmalar yapılmalıdır.. türkiye cumhuriyetinin yol yapım ekiplerinin ardılı sıra arkeolojik ekipleri de bölgeye sevk edilmelidir.
18.08.2015 03:20
Patriot füze sistemini çekmesi, devlet büyüklerimizde şok etkisi yaratmıştır.. Eyy almanya haddini bil! Yau, şöyle bir düşünüyorum da, bu ülke ikinci dünya savaşında yerle bir olmamış mıydı? hangi ara toparlandınız, hangi ara yeniden süper güç oldunuz, bi formülünüz mü var. Biz olamıyoruz da..
sol tarafta yer alan gündem sekmesinde son 24 saat içerisinde en fazla yazılan başlıklar yer alır.

kitap oku

"artıkaranmayanlar gezegeni"