gnell
toplam entry: 40
28.07.2012 03:31
güzel bir diyar pala parçası.

(bkz: dile pelesenk olan parçalar)
23.07.2012 11:42
bir stoper bir yaratıcı ortasaha ve birde forvet alması gereken fenerbahçemin niye aldığını anlamadığım futbolcu.

galiba forvete cordozo yu almaktansa krasiçi alıp gerektiğinde kuyt ı forvete çekecekler.

ne diyelim hayırlısı.
çok büyük bir final olsa gerek. ne bileyim lost'un finali olabilir mesela yada dexter filan. bilemedim şimdi.
19.07.2012 16:00
yeri geldiğinde özet geçmeyi de bilmek gerekitirir.

19.07.2012 15:59
sözlük popülerliğini artırmadığı sürece çok önemli olmayacak bir etikettir.
19.07.2012 15:52
"türkiye‘deki bilimsel verilere göre, nüfusu bugünkü gençlik oranlarıyla tutabilmenin yolu her ailede asgari 3 çocuğun olmasıyla mümkün. yani üç olduğunda çok genç bir nüfus olmayacağız sadece mevcut nüfus istatistikleri, mevcut yaş grafiklerini varlığını muhafaza etmiş olacak."

okuduğunu anlamayanların vatandaşın kafa yapısını anladığını öne sürdüğü turnusol olmuştur. bakın ne diyor? diyor ki mevcut nüfusun yaş ortalaması korunacak. yani demiyor ki sınavlar daha düzgün olacak millet daha iyi yerlere gelecek teknoloji gelişecek demiyor güzel kardeşim.

bak herşey toz pembe olacak demiyor diyor ki sadece nüfusumuzun genç yapısı korunacak. yaşlanan köhneleşen şeyleri düzeltmekte bu genç nüfusa kalıyor. yani belli kafası almayanlarda var ama adam sadece nüfusun genç yapısı korunacak diyor. bak kaç kere tekrar ettim hala anlamadın ya neyse..

sonra da nereye temas ediyor bil bakalım??

"tabii çok çocuk kalabalık bir nüfus, genç ve dinamik bir yapı tek başına yetmez. eğer ki bu nüfusu iyi eğitebilirsek, iyi öğretebilirsek geleceğe iyi hazırlayabilirsek işte o zaman yeniden tarihin belirli sahnelerinin gelecekte tekerrür edeceğine tanıklık edebileceğimiz yeni bir zaman dilimine giriyor olacağız.‘‘

yani diyor ki genç nüfusu iyi yönlendirmeliyiz. orada nüfus arttıkça türkiye süpersonik güç olacak demiyor okuduğunu anlamaktan aciz kardeşim benim. orada sadece ve sadece diyor ki nüfusun genç yapısı korunacak bu sayede.

senin fikrine göre ne yapalım güzel kardeşim? kimse çocuk yapmasın azalarak bitelim değil mi? he canım he gülüm. sen bi git çay koy.

edit: ilaveten annen baban ölümsüzlüğü mü buldu da haber vermiyon? 3 çocuk yapınca nüfus 3 katına çıkmaz güzel kardeşim. 2 çocukta istatistiksel olarak nüfus artışı durağan kalırken 3 çocuk nüfusun dinamik ve genç kalmasını sağlar.

ben bilmem bakanım bilir den ziyade biz ona akıl fikir diyelim.
19.07.2012 10:28
-acı olmayınca tatlıda olmaz.
19.07.2012 10:27
uğraşanların biraz kampüste reklamını yapması gereken oluşum. az uğraşın gençler, sevgi eylem gerektirir.
19.07.2012 10:25
veremediği dersi hocalarına mal eden, kendi görüşü şehirde siklenmediği için milletin görüşüne bok atan, milletin kendinden çıkar sağladığını sanan elinden bir iş gelmeyenlerin, kendi esasında bok olanların "bok olduğunu zannetmekle" itham ettiği kişi olmaktır birazda erzurumlu olmak.
19.07.2012 10:18
bjk'nin mevcut durumuna rağmen nedense dışarıdan hiç bir talibi olmayan futbolcudur ayrıca ülkesinin milli takımında kadroya girememektedir. acaba biz mi abartıyoruz?
sözlük kuralları yenilendi. yazmadan önce bakmak ister misin?

kitap oku

"sinema... sinema"