mixer
toplam entry: 1541
01.10.2016 15:00
kirazı sapından kulak kepçesine geçirmek suretiyle yapılan aslında çok komik olmadığı gibi tedirgin edici de olabilen olay.
kirazdan küpe yapmak değil belki ama kiraz ve küpe ikilisini de içinde barındıran bir olay anlatayım.

henüz daha küçükken benim sevgili annemin kiraza olan hassas ilgisini bilen daha büyükçe bir kız annemden 2 sap kiraz karşılığında altın küpelerini almış. annem küçük. annem çocuk. kirazı da kapmış mis gibi. aksam anneannem fark etmiş küpelerin olmadığını. olayın iç yüzünü öğrenince de kızın evine gitmişler doğruca. küpeleri geri istemişler. kızın annesi pişkin ama benim kızım da ona kiraz vermiş demiş. anneannem kızmış. ufacık çocuğu kandırmışlar demiş. bu haltı yiyen kız pişman olmuş. geri almışlar küpeleri.

anneme hala bu olay sebebiyle çok takılırım. hala kiraza aşırı düşkün.
02.02.2017 21:48
sohbet edilesi, karsisina cikan seylerde anlam arayan, sorgulayan, temiz dusunebilen, kriz yonetebilen ve panik ortamini sakinlestirebilen kisilerdir. genelde!
oyle olmayanlari da olabilir. boyle etraflarinda bir halka var goremediginiz. yaklastiginiz anda kapiliyorsunuz. cokgzel.

kendisine şunu hediye etmek isterim :

www.youtube.com
09.02.2013 23:25
sıcak yenmemesi gereken meyve. var böyle insanlar, onlar içimizde.
26.02.2017 23:38
gecenin klasik müziğidir.

mesela bu gece için bu :
(bkz: yann tiersen)

www.youtube.com
28.02.2017 22:44
04.03.2017 23:02
şu huzurun yarısını isterdim galiba.
(bkz: the piano guys)

www.youtube.com
21.03.2017 23:40
bir organel.

arkadaşlar elimde değil. bu konuda çok hassasım. endoplazmik retikulum yani kısaca er benim hayatımdan 3 yıl çalmış bir organel. hakkında 81 sayfalık -tam tamına 81 sayfalık- bir tez yazdım. üşenmedim, bütün kelimeleri tek tek yazdım.
deneysel dönemlerimde hücreden kendisinin izolasyonunu yaptım, içerisindeki spesifik proteinlerin tanımlanmasını yaptım, zarında bulunan transmembran proteinlerin mutantlarını yaptım, yetmedi er'yi strese sokan kimyasal ajanlarla muamelesini yaptım. o da yetmedi. maalesef o da yetmedi. en sonunda verdim toksik maddeyi, canlı hücre görüntüleme sistemiyle er içinde neler oluyor neler bitiyor 16 saat boyunca gözlemledim. sonucunda gözlerime inanamadım.
hayat zor ve karmaşık ya, hücrenin içi çok daha karmaşık inanın bana.

siz böyle telaffuzunda zorlandığınız zaman, işte ne bileyim biyolojide vardı di mi filan dediğiniz zaman ben çok üzülüyorum. etmeyin.
canım endoplazmik retikulum.
19.03.2017 23:52
tom hardy'nin baş rolünü oynadığı birinci sezonunu bitirmiş başarılı bir dönem dizisi. kasveti, pastel tonda renkleri, ve olay örgüsüyle beni yakalamayı başardı.

www.imdb.com
22.03.2017 00:24
çok affedersiniz kendi nick altıma yazıyor gibi olacağım ama,

şaka bir yana atasözlük'te beşinci yılını doldurmak üzere olan yazar. pardon yaşlı yazar. bildiğin teyze.
Lisede yasanmis dumur olay ornekleridir.

bizim lisenin çok geniş bir meydanı vardı. bütün sınıfların bir penceresi o meydana bakıyordu neredeyse. o gün üniversite gezmek için servis getirtmişler öğrencileri toparlamaya çalışıyorlar. ben de sınıfta bir şey unutmuşum koştur koştur kimseyi bekletmeyeyim diye depar atıyorum.
hava yağmurluydu. benim çizmelerim kayıyordu. teneffüs saatiydi. insanlar camdan bakıyordu. ben koşuyordum. merdivenlerden inmek üzereydim ki toto üzeri düştüm. o hızla 3-5 basamak indim. tek tek indim. acımın bir tarifi yok.
sonra da yıldız teknik üniversitesine gittik.
çok mu lazımdı çok mu şeydi yani??
entrylerde "#" kullanarak etiketleme yapabilirsiniz.

kitap oku

"sinema... sinema"