mixer
toplam entry: 1541
12.02.2018 19:53
bir beatles şarkısı.
fakat coverlamayan çok az kişi kaldık arkadaşlar direnin!
ben son zamanlarda şunu seviyorum:
www.youtube.com

ama maykıl bey iyi.
www.youtube.com

böylelikle müzik zevklerine göre arkadaş eleyebiliyorum.
bir e devlet modülü. idi. şimdilerde çökmüş diyorlar.
ben ilk bakabilen güruhtayım arkadaşlar ve ulaşabildiğim en uzak yıl babamın ve annemin dedeleri. ötesi yok. annemlerin devamı göçmenlik sebebiyle yokmuş. baya ülkenin nüfusuna kayıtlı değillermiş yani. babamların mevzu daha derin.

fakat bir arkadaşın neredeyse 10 15 nine ve dedesi çıktı. kalanını da internetten aradık. çocuğun soyu kanlı mahmut denilen bir karaktere dayanıyormuş. müthiş kıskanıyorum.
07.02.2018 18:02
Marstaki ilk roadster degildir.
cagnim curiosity i unutursak insan degiliz. Kendisi marstan selfie filan gonderiyor. Hem de yillardir. Ustelik yorungeden degil arkaaslar marsin yuzeyinden.
Simdi nasa vs spacex goygoyu yapmayayim.
6 subat 2018 gununu tarihe gecirmis olan olaydir. Araba isin etiketi ve concon vitriniyken sahici olan tabii ki roketlerin yag gibi kalktiklari noktaya inebilmeleriydi. i̇lla ki basinctan, hava akimindan, ateslemeden vs gibi seylerden dolayi yuzeyleri catlamis ve haliyle zarar gormuslerdir. Butunuyle tekrar kullanilamayabilirler fakat kullanilabilir parcalari olmasi bile bu deneyi basarili kilar ki ilk iddialari da buna benzer bir seydi zaten.
Her deney yeni deneyi cagirir arkadaslar.
Bilim budur.
07.02.2018 17:53
David bowie sarkisi.
Fakat bazilari mars yorungesine giderken dinliyor. Ben isten eve donerken dinliyorum. farkli hayatlar iste. Kimsenin hayatina kimse karisamaz sonucta.
Elon musk bey the prestige filminde tesla rolunde oynamis olan david bowie'ye resmen vefa borcunu odedi.
Guzel sarki arkadaslar. Cok guzel sarki.
05.02.2018 19:51
dinlerken triplerden triplere girmeme sebep olan, umut verici mi, hayal kırıcı mı yoksa yeni hayaller yapıcı mı olduğunu bir türlü anlayamadığım ve yüksek ihtimalle de anlayamayacağım bir müzik ve ritm akışına sahip olan über god is an astronaut şarkısı.

böyle sanki herkes gitmiş de sen geride kalmışsın gibi.

www.youtube.com
bir oyun.
ilkokul 5. ya da 6. sınıfta iken abimle farklı odalarda bilgisayarlarımızı açar ağdan birbirine bağlardık. sonra bu oyunu oynardık. hile yasaktı. yani marco polo yazıp bütün haritayı açan yenik sayılıyordu mesela.
hali hazırda da bilgisayarımda 3 yüklü. ama 2.si kadar zevk vermiyor sanki.
bir gamer değilim ama age of empires benim için çok başka bir yerde.

bir de şunu tavsiye edebilirim: eğer okumanız gereken dökümanlar, yazmanız gereken assayler varsa yani odaklanmanız gereken bir işiniz mevcutsa açın bu oyun müziklerini arka plana misler gibi çalışın saatlerce.
çünkü oyun müziklerinin ritmleri sizi müthiş odaklayacaktır. aksi takdirde saatlerce oyun başından kalkamayanları açıklamak zor olurdu.

şahsen ben 2'nin müziklerini dinleyerek şahane bir döküman yazdım geçen gün. üstelik insan duygulanıyor.
fakat şimdilik önerim 3'ün müzikleri olacak.
www.youtube.com


güzel oyundu vesselam.
14.01.2018 21:31
keman çalarken takla atabilen müzisyen hanımefendi.
işin abartısı bir yana birkaç müziği sahi çok iyi. loopa aldırıyor.

mesela:
(bkz: crystallize)
www.youtube.com

(bkz: Roundtable Rival)
www.youtube.com

(bkz: shadows)
www.youtube.com

(bkz: Master of Tides)
www.youtube.com
türkçe'ye "karadul bulmacaları" olarak çevrilmiş olan isaac asimov kitabıdır.

içinde sırasıyla; 4. sesteş, eşsizlik görecelidir, şans parası, üçlü şeytan, suyun üzerinde günbatımı, adam nerede, eski çanta, sessiz yer, dört yapraklı yonca, zarf, tanık, tarif isminde kısa hikayeleri mevcuttur.

hikayelerdeki ana karakterler aynı, konseptleri aynı fakat konuştukları konular bambaşka ve müthiş eğlencelidir. ele yapışan kitaplarda bugün karadul bulmacaları!

asimov'un kendisi bu kitabın farklı dillere çevrilmesinin anlam bozukluğuna sebep olacağını söylemiştir ki haklılık payı vardır. çünkü birçok hikayesinde ingilizce kelime oyunları yapar.
mesela 4. sesteş hikayesinde farklı yazılan, farklı anlamlara gelen ama okunuşları aynı olan 4 adet kelime bulmaya çalışır. right, write, rite ve wright gibi...
size de okuması ve hayran kalması kalıyor.
entrylerde "#" kullanarak etiketleme yapabilirsiniz.

kitap oku

"falconer hapishanesi"