bugün
gündem
#alaattinçakıcı
22.11.2020 17:15
cumhurbaşkanı ibrahim kalın ise bahçeli'nin sözlerini "hoş gördü"!
www.diken.com.tr
"Türkiye’de kimsenin kimseyi bu şekilde tehdit etmesi hukuk devleti normları açısından kabul edilebilir bir şey değil. Sayın Kılıçdaroğlu şikayette bulundu. Hukukun kuralları içerisinde ne gerekiyorsa mahkemeler gereğini yapacaklardır. Sayın Bahçeli’nin Çakıcı’yla eskiye giden tanışıklığının, dostluğunun olması da onun belki bir vefa duygusuyla söylediği bir şey. Orada kişisel hukuk ile hukukun ortaya koyduğu normlar arasında bir çatışma olmaması gerekir. Ama burada son tahlilde bir hukuki süreç başladı. Bununla ilgili biz de izleyeceğiz mahkemenin nasıl karar vereceğini." #alaattinçakıcı
21.11.2020 16:04
son günlerin olay adamı. chp lideri kemal kılıçdaroğlu'na yönelik açık tehdit mektupları ile konuşuluyor. eğer "cumhur ittifakı"nın geleceğine yönelik bir değişim olacaksa bunda kesinlikle kendisinin de parmağı söz konusu.
www.diken.com.tr

kılıçdaroğlu'nun yorumu ise yine birçok kişiyi kızdıracak pasiflikteydi:
www.diken.com.tr
"Nasıl bir değerlendirme yapayım… Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum, Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyorum, yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye’nin geldiği hale bakın Allah aşkına… Nasıl bir hale geldik… Hukukun olmadığı yerde, devlette liyakatin çöktüğü, yargının olmadığı yerde bir süre sonra devlet organize suç örgütü haline dönüşebilir. Bunu iki-üç hafta önce ifade etmiştim. Bana yanıt verecek olan Bahçeli’dir veya onun arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne, onu bilmiyoruz. Ama ciddiye alınacak bir olay değil. Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuva-i Milliye’dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez."

daha sonra bu açıklamalara mhp genel başkanı devlet bahçeli'den yanıt gelmişti:
www.diken.com.tr
"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun habis ve hastalıklı konuşmaları dikkatle incelendiğinde nasıl bir girdabın içine düştüğü, nasıl bir hezeyan ve melanete gömüldüğü gayet net olarak anlaşılacaktır. Üslubunun kindarlığı, siyaset usulünün kirliliği herkesin malumudur.
Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’a hürmet ve hayranlığı bellidir. Soros’un tetikçisi ve tedarikçisi Osman Kavala’ya sevgi ve sempatisi bilinmektedir. Ellerinde Mehmetlerimizin kanı bulunan bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerle iç dışlı olduğu ise son derece berraktır.
Bu durum kapsamında CHP Genel Başkanı’nın hakaret ve hıyanetlerine sosyal medyadan yayımladığı bir açıklamayla tepki gösteren değerli Ülküdaşım Alaattin Çakıcı’ya mafya bozuntusu demek, yeraltı dünyasının karanlık yüzü suçlaması getirmek müfterilik, seviyesizlik, rezilliktir.
Kamuoyu nezdinde algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve yanında yöresinde yuvalanan işbirlikçilere cevabım şudur: 1-Alattin Çakıcı bir Ülkücü şehidimizin oğludur. 2- Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. 3- Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır.
Elbette üzerine atılı suçların bedelini uzun yıllar cezaevinde kalarak ödemiş bir vatan evladıdır. Kılıçdaroğlu mafya arıyorsa, yeraltı dünyasının kanlı yüzlerini görmek istiyorsa el ele, gönül gönüle olduğu hainlere bakması, şayet onuru varsa nedamet duyması tavsiyemdir.
Kılıçdaroğlu, aleyhine işleyen gündemi değiştiremez, yama tutmayan açıklarını asla kapatamaz. PKK’yla işbirliğinin, FETÖ’yle diyaloglarının demokratik faturasına mutlaka katlanacaktır. CHP’nin tarihi sorunu Kılıçdaroğlu ve ekibidir. Bu sorun kanserleşmiş, vücuda yayılmıştır."

kılıçdaroğlu;
www.diken.com.tr
"Bu konuda beni duygulandıran telefon Sayın Seval Türkeş’e ait. Aradı; büyük üzüntülerini dile getirdi ve bu partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da rahatsızlık yarattığını ifade etti. Bunu söylemek isterim. Diğerlerinin bir önemi yok."

iyi parti genel başkanı meral akşener;
www.diken.com.tr
"Biraz önce savcılığın CHP’nin müracaatı üzerine soruşturma açtığına dair bir bilgim oldu. Bunu olumlu karşılıyorum. Fakat, dünden itibaren merak ediyorum, Sayın cumhurbaşkanı, İçişleri bakanı ve Adalet bakanının bu tavra karşı herhangi bir tutumu olacak mı diye. Şu ana kadar herhangi bir cümle, kelime duymadık. Ana muhalefet partisinin genel başkanının tehdit edilmesi ve Türkiye’yi yönetenlerin de kulağının üstüne yatması çok manidardır. Siyasetçi, siyasetçinin dostu olmak durumundadır. Bunun milli iradeye karşı yapılmış bir tehdit olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar hiçbir siyasetçi bu tehdidin yanında durmadı."

ve son olarak akp'den bülent turan, çakıcı için soruşturma başlatıldığı yönünde bilgi aldığını açıkladı. bunu açıklamak kendisine kaldı yani.
www.diken.com.tr

peki olay nereden başladı?
Kılıçdaroğlu, salı günü partisinin grup toplantısında, yargıdaki reform tartışmalarına değinerek hükümete, “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin” diye sormuştu.
Çakıcı, aynı gün, Twitter hesabından yayınladığı mektupta, CHP liderine “Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın”, “Akıllı ol” gibi tehdit ve hakaret içeren ifadeler kullanmıştı. #alaattinçakıcı
17.04.2020 00:08
"bahçeli affı" diyebileceğimiz 15 nisan 2020 yeni infaz yasası kapsamında bu kez tahliyesi gerçekleşen organize suç lideri. Ankara’daki Sincan Kapalı Cezaevi’nde bulunan Çakıcı gece yarısı tahliye edildi. Çakıcı ve yakınlarının bulunduğu otomobiller, konvoy halinde kampüsten ayrıldı. Düzenleme kapsamında, Çakıcı’nın yattığı süre denetimli serbestliği karşıladığı için doğrudan koşullu salıverilme ile tahliye edildiği belirtildi.
www.diken.com.tr
avukatı Zeynep Çiftçi tahliyeye ilişkin Twitter’daki açıklamasında “Müvekkilim Alaattin Çakıcı tahliye edilmiştir. Eski Kırkpınar Güreş Ağası olan arkadaşı Mustafa Altınhan’ın Sarozdaki otelinde inzivaya çekilmiştir. Tüm sevenlerine duyurulur” dedi. #alaattinçakıcı
25.05.2018 00:51
şu sıralar devlet bahçeli'nin çırpındığı insan. kendisi için önce af istedi. sonra da sağlık durumu sebebiyle özel af istedi.
www.diken.com.tr
“Cumhurbaşkanından bugüne kadar ben herhangi bir talepte bulunmadım. Yetkisini kullanma iradesi kendisindedir. Bu yetkiyi hatırlatmaya da gerek yok. Ama cezaevinde ağır şartlarda bulunan ve uzun yıllar cezaevinde zulüm görmüş veya çile çekmiş bir kişiyi dikkate alacak bir insani yaklaşımın da olması lazım. Biz kimseye ‘Şunu şöyle yapın’ demeyiz. Cumhurbaşkanın yetkisi var. Yetki bende olsa şimdiye kullanmıştım. Bunu da söylüyorum.” #alaattinçakıcı
sözlük haberlerine sağ üstte yer alan olaylar sekmesinden ulabilirsiniz.

kitap oku

"türkiye'de deprem"