#artvin
14.07.2020 00:49
yusufeli ilçesinde akşam itibarıyla sağanak sonrası oluşan sel ve heyelan. dört kişi hayatını kaybetti.
www.diken.com.tr
Sel sularına kapılan otomobildeki bir kişi yaralı olarak kurtarıldı ancak hastanede hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kişinin Limak şirketine ait baraj şantiyesinde çalıştığı öğrenildi.
AFAD ve UMKE ekipleri, bölgede mahsur kalanların olduğu ihbarı üzerine çalışma başlattı. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, üç kişinin sele kapılarak kaybolduğunu söyledi. Ekipler, ilerleyen saatlerde üç kişinin cansız bedenine ulaştı.
Öte yandan Yusufeli Barajı şantiyesinde de su baskını sonrası işçiler kaçarak güvenli bölgelere gitti. Şantiyede çalışanlara ait park halindeki onlarca araç ve iş makineleri balçığa gömüldü.
Heyelan nedeniyle Artvin-Erzurum karayolundaki tünelin her iki ucu toprak nedeniyle kapandı.
www.diken.com.tr #artvin #yusufeli
29.09.2019 00:01
borçka ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan şiddetli yağışın sonucunda yaşanan sel. Sel suları nedeniyle debisi aniden yükselen dereyi çevreleyen istinat duvarı çöktü. Çöken duvarın bitişinde yer alan arazide yaya olarak kullanılan asma köprünün bir kısmı da sulara gömüldü.
Bölgede tek ve üç katlı binalarda oturanlar, su baskını sonucu evlerinde mahsur kaldı. Sel sularının sürüklediği moloz, balçık ve su kaplı bölgede ekipler, evde mahsur kalan 13 kişi botlarla kurtarıldı.
Hopa’da Sundura Deresi’nin taşması sonucu Hopa- Borçka karayolu ulaşıma kapandı. Sürücüler, Borçka Tünel mevkiinde beklemeye başladı. Bazı köy ve mahalle yolları da heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı.
www.diken.com.tr #artvin #borçka
son 30 gün içerisindeki bildirimlerinize sağ üstte yer alan bildirim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"kendiliğinden evrilen kozmos"