#bülentarınç
25.11.2020 02:16
ilk olarak sözlerine yönelik cumhurbaşkanı'nın yaptığı yorumun (138833) kendisini rencide ettiğini belirtmişti.
www.diken.com.tr
"Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı. İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil. Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. Oluşan durumla ilgili, sayın cumhurbaşkanıyla bizzat görüşmeyi bekliyorum."

ardından dün "beklenen" oldu ve cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.
www.diken.com.tr
"Konuşmamın ana ekseni yargıdaki reformdu. ‘Şahıslar üzerinden tartışmayalım’ diye altını çizmeme rağmen evrensel hukuk ve adaletin sorunları üzerine dile getirdiğim görüşlerimin bu isimlerin gölgesinde kaldığından üzüntü duyduğumu belirtmeliyim. Tartışma öyle bir noktaya geldi ki Yasin Börü’nün katilleriyle, 15 Temmuz şehitlerinin katili FETÖ ile yan yana gösterme gafletine kadar gitti. Tüm bu ithamları reddediyorum."

akp ve mhp'den yorumlar:
www.diken.com.tr

akp sözcüsü ömer çelik;
www.diken.com.tr
"MYK’mız, sayın Arınç’ın kamuoyunda öne çıkan görüşlerinin, yaklaşımlarının kabul edilmediği, doğru bulunmadığı yönünde mutabakata sahiptir."

artık siyasetsizlik ve mhp kıskacı öyle bir sarmış ki akp'yi "mayın eşekleri" bile illallah ediyor. #bülentarınç
22.11.2020 17:14
sözlerine yönelik olarak cumhurbaşkanı erdoğan'dan da yanıt geldi;
www.diken.com.tr
"Bizimle asla ilgisi olmayan açıklamalarla reformlar bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmak isteniyor. Geçmişte birlikte çalışmış olsak da kimsenin şahsi ifadeleri cumhurbaşkanıyla, hükümetle ilişkili hale getirilemez. Bizim ne dediğimiz bellidir ve istikametimizde değişiklik yoktur."
"Kobani katilleri Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz. Gezi eylemlerini organize edenlerin savunucusu olamayız. Diyarbakır’daki Kürt kardeşlerimizi öldürenlerin savunucusu olamayız. Gezi olaylarının finansörlüğünü yapan ve bunlarla ilgili içeride olan .. bunların savunucusu olmadık; bundan sonra da olmayız. Gezi olayının finansörüyle Kavalalarla birlikte olamayız. Kobani’yi unutamayız. Terör örgütleriyle kol kola olanları savunamayız."
"Cumhur ittifakını kurarken samimiydik. Gidişattan gayet memnunuz. Sayın Bahçeli’ye ve tüm MHP camiasına, 15 Temmuz darbe girişimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere ülkenin ve milletin menfaatine olan her hususta yanımızda bulundukları için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İnşallah hep birlikte daha yapacak çok işimiz, hayata geçirecek çok politikamız var." #bülentarınç
21.11.2020 16:12
"cumhur ittifakı" ve başkanlık sisteminin tartışmaya açıldığı şu dönemde önceki gün yaptığı osman kavala ve selahattin demirtaş tahliyeleri çıkışı ile gündeme oturan isim.
"Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş’ın da tahliyesi olabilir. Selahattin Demirtaş üç dört yıldır tutuklu. Tutukluluk cezaya dönüşmemeli. Demirtaş ile bizim bir iki görüşmemiz oldu. Cezaevlerinde isyanlar, açlık grevleri olmuştu. Selahattin Demirtaş’ı tanımak veya onu yargılamak için onun yazdığı ‘Devran‘ isminde kitabını ne olur onu alıp okuyun. Ben corona süreci içinde bunu okudum. Belki Selahattin Demirtaş hakkındaki kanaatinizi değiştirmeyeceksiniz ama ve Kürtler ve Kürtlerin yaşadığı travmalar üzerinde kafanızda çok şeyler değişecek. Osman Kavala 2017’den beri üç buçuk yıldır tutuklu. Ben iddianameyi okudum. Hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum. Tahliye edilmesi lazım. Bu iddianameleri okuduğumda çocuk bile yazmaz bunu dedim, cübbeyi bile giyesim gelmişti. Çıkması lazım."
www.diken.com.tr

akp ve mhp'den çeşitli tepkiler var. haliyle kafalar karışık ve erken pozisyon alanlar bakalım ilerde ne yapacak. bu da dursun burada:
www.diken.com.tr #bülentarınç #selahattindemirtaş #osmankavala
28.05.2019 02:04
Cumhurbaşkanlığı Yüksek istişare Kurulu üyesi olarak atanmış olan kişi.
www.diken.com.tr
“Onlara göre biz yok olmuştuk, bitmiştik. Şimdi cumhurbaşkanımızın yanında Yüksek İstişare Kurulu’nun başkanı kendisi olacak, biz de yanında olacağız. Böyle bir şeyi rabbim sadakatin sonucunda veriyor, yalakalığın sonucunda değil.” #bülentarınç
25.04.2018 01:04
dün erdoğan ile görüşme yapması ile tekrardan haberlere konu olan zat.
www.diken.com.tr #bülentarınç
24.11.2017 01:07
bir bülent arınç sözü. peh! ne güzel ya kandırmak, sıyrılmak.
www.politikyol.com
“Ben şundan çok eminim, bu 80 milyonluk kitlede belki 80 kişi haricindeki herkes Fethullah Gülen’in belki bir dini lider olarak, belki eğitim hizmetlerinin güzelliği karşısında bir sempati beslemiş olabilir. Ama o 80 kişi hariç, hiç kimse 15 Temmuz gibi bir ihaneti düşünmemiştir."

bir kere o 80'in yaklaşık 10 tanesini atasözlük'ten yazın. fethullah gülen başlığındaki ilk entry'lere bakın. 2011 diyor. yani arınç'ın gülen'e sempati duyduğu zamanlar. #bülentarınç #80kişidenbiribenim
31.10.2017 00:35
melih gökçek'in istifası sonrası "sessizliğini bozan" isim;
www.diken.com.tr
“O bana siyaseten zarar vermek istedi ama ben siyaseten daha da güçlendim, sabrettim ve kazandım. 2009’dan beri Melih Gökçek’in adaylığına karşı çıktım. 2014’te çok daha fazla karşı çıktım. O gitti gidecekti zaten. Bana FETÖ’cü dedi, çocuklarım çok fazla acı çekti, onlarla helalleşsin ben bir şey istemiyorum.” #bülentarınç
25.01.2017 00:38
şu sıralar erdoğan'a mektubu ile gündemdedir. #bülentarınç
www.diken.com.tr
entrylerde "#" kullanarak etiketleme yapabilirsiniz.

kitap oku

"empedokles'in dostları"