#beratalbayrak
24.05.2019 03:32
paketçi hazine ve maliye bakanı berat albayrak'ın yeni slaytı;
www.diken.com.tr
ivme (ileri, Verimli, Milli Endüstri) Finansman Paketi kapsamında üç kamu bankasının katılımıyla üç ana faliyet alanına 30 milyar liralık finansman sağlanacağını söyledi. #beratalbayrak #ivme
11.04.2019 01:55
hazine ve maliye bakanı berat albayrak'ın dün yaptığı "çokomelli" sunum.
www.diken.com.tr
-Bankacılık sektöründe sermaye yapısının güçlendirilmesi kapsamında, kamu bankalarının kamu bankalarına toplam 28 milyar lira Devlet İç Borçlanma Senedi verilecek.
-Özel bankaların ihtiyaç halinde hazır tuttukları yeniden sermayelendirme planları çerçevesinde sermayeleri artırılacak. Dengelenme süreci boyunca temettü dağıtmanın ve yöneticilere yapılan nakdi prim ödemeleri sonlandırılacak.
-Ulusal veri merkezi kurulacak.
-Borç yeniden yapılandırmalarını ve icra-iflas işlemlerini daha hızlı ve etkin hale getirmek için yeni bir yasal ve kurumsal çerçeve oluşturulacak.
-Sorunlu kredilerin bir kısmı ulusal ve uluslararası yatırım fonlarına transfer edilecek.
-Bazı sorunlu kredilerin, bankaların ve ulusal-uluslararası yatırımcıların iştiraki olan bilanço dışı fonlara devredilecek. Bu fonlar enerji girişim sermaye fonu ve gayrimenkul fonu.
-100 milyon ve üstü riski olan şirketler bundan sonra bağımsız denetim şirketleri tarafından yapılan bir mali denetim raporu sunmak zorunda kalacak yoksa ek kredi alamayacak.
-Bireysel emeklilik sistemi yeniden yapılandırılacak. Emekliler de ‘zorunlu BES’ kapsamında girecek. Vatandaşların kazançlarına göre belirlenecek zorunlu bir BES sistemini yeniden ele alınacak.
-Kıdem tazminatı fonu ile BES’in entegrasyonu sağlanacak.
-2020’den itibaren her yıl OKS artı gönüllü BES’te en az 100 milyar TL fon biriktirilmesi öngörülüyor.
-Beş yıl içinde milli gelirin yüzde 10’unu aşan bir toplam fon büyüklüğüne ulaşılması hedefleniyor.
-Sigortacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu’nun hayata geçirilmesi, Milli Reasürans Şirketi’nin faaliyete başlaması hedefleniyor.
-İhracat ve üretim odaklı kredi arzı kapsamında kredilerin stratejik sektörlere yönlendirilmesinin teşvikini sağlayacak bir yapının FİKKO bünyesinde kurulması planlanıyor.
-Reformların en önemli adımları gıda alanında olacak.
-Enflasyondaki en önemli sorunların başında gıda olduğu için yapısal reformların da en önemli ayağınının gıda konusunda hazırladığını belirtti.
-Buna göre, sözleşmeli tarım yaygınlaştırılacak.
-Üretici ve tüketici arasında değer zinciri sağlanacak.
-Gıda enflasyonu ile mücadele için en önemli yapısal reform tarımda milli birlik projesi olacak.
-Bölge ve ürün bazında makro arz, talep ve ticari planlama sürecinin altyapıları tesis edilecek.
-Kurumsal altyapılar tesis edilecek, kooperatifçiliğe odaklanılacak.
-Gıda ürünlerinin ulusal markalaşmaları sağlanacak.
-Sahada operasyonel yetkinliğimizin merkezde olduğu güçlü yapısal altyapılarla sağlayacağız.
-Taze meyve sebze pazarında dengeleyici unsur olması amacıyla tarım kredi kooperatifi ile sera a.ş. kurulacak.
-Sera a.ş. ile 2019’da 2 bin hektar, orta vadede 5 bin hektara ulaşılacak.
-Hal Yasası kapsamında üretici kooperatiflerinin haller içindeki paylarının artırılması ile daha rekabetçi ortam sağlayacağız.
-Üretimde rekabeti toptan, perakende ve lojistik denetimi sağlayacak regülasyon çerçevesinde devreye alacağız.
-Yeni vergi sisteminde istisna ve muafiyetler azaltılacak. Kurumlar Vergisi kademeli olarak düşürülecek.
-Ulusal kredi derecelendirme şirketi kurulacak.
-Gelirleri artırmak için yüksek gelir gruplarının daha adil vergilendirilmesini sağlanacak, enflasyon etkisi minimum olacak bazı adımlar atılacak.
-Güven veren ve ulaşılabilir bir yargı sistemi getirilecek.

yankılar;
Dünya gazetesi yazarı, tarım ve hayvancılık uzmanı Ali Ekber Yıldırım, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı reform paketinde tarımda öngörülen tedbirlerle gıda enflasyonunun düşürülmesinin ‘çok zor olduğunu’ savundu.
www.diken.com.tr

Gelişmekte olan piyasalar konusundaki uzmanlığıyla tanınan ünlü yatırımcı Paul McNamara, Twitter hesabından “Lirada işlem artıyor. Albayrak ağzını mı açtı yine?” yazdı.
www.diken.com.tr

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ‘yapısal reform’ paketini bütçe üzerinde baskı yaratma potansiyeli nedeniyle riskli gören analistler, çok fazla detay içermemesi nedeniyle önümüzdeki dönemde uygulamaların yakından izleneceğini belirtti.
www.diken.com.tr #beratalbayrak #yapısalreform
31.10.2018 01:56
hazine ve maliye bakanı berat albayrak'ın iddiası. hangi ülke olduğunun ne önemi var canım! kesin berlin'dir, berlin.
www.diken.com.tr #beratalbayrak
15.04.2018 22:41
enerji ve tabii kaynaklar bakanı berat albayrak'ın demeci. işte böyle nefret ediyorsunuz. seçimleri savaş olarak görüyorsunuz.
www.diken.com.tr
“Mehmetçiğimiz cephede, Afrin’de savaşıyor. Şimdi bir kurtuluş savaşındayız, 100 yıl sonra Mehmetçiğimiz cephede. Teşkilatlarımız da 2019’da bir seçim savaşına hazırlanıyor. 2019’daki bu seçim savaşına başkomutanımızın liderliğinde hazır mıyız? Allah gazamızı mübarek eylesin. Allah’a emanet olun. Herkesi en derin duygularımla selamlıyorum.” #beratalbayrak
09.02.2018 00:51
enerji ve tabii kaynaklar bakanı berat albayrak'ın zeytin dalı harekatı değerlendirmesi. din hiç bu kadar alkışlatma malzemesi olmamıştı. maşallah!
www.diken.com.tr
“Duanızla birler bin oluyor. Binler milyon oluyor. Cenabı Allah 12’den vurduruyor. Allah’ın izniyle bu süreç çok hayırlı bir süreç. Büyük bir doğumun sancılarını yaşıyoruz. Birileri çok korkuyor, korkunun ecele faydası yok. Allah’ın izniyle bu millet bütün bu oynanan tiyatroyu görüyor. Türkiye demokratik bir ülke. Allah’ın izniyle seçimde bu millet hesabını soracak. Kim yerli ve milli, milletiyle, askeriyle, vatandaşıyla, halkıyla yan yana duruyor, kim bölücülerle kim ihanet içinde olan hainlerle yan yana duruyor tüm Türkiye bunu görüyor. Bedelini çok ağır ödeteceğiz.” #beratalbayrak
27.03.2017 00:50
enerji ve tabii kaynaklar bakanı berat albayrak'ın sözü. tek tek bütün örgütleri saymaktansa hepsini bir torbaya atmış. atmış da peki şehit aileleri de mi?
www.diken.com.tr

“Bütün ‘Hayır’ diyenler vatan haini değil, böyle bir şey demiyoruz ama bir şeyin altını çizmemiz lazım. Bütün vatan hainleri ‘Hayır’ diyor. Bunu görmemiz lazım. Ne kadar vatan haini varsa ‘Hayır’ diyor. Bu ince çizgi o kadar önemli ki. Kimin kimle iş tuttuğu, kimin kimin yanında saf tuttuğu. ‘Ülke bölünecek!’ Bu anayasa teklifinde ülke bölünecek olsa ilk ‘Evet’ diyecek olan Kandil’dir, İmralı’dır. Ülke bölünecek olsa ilk FETÖ’dür, malum terör örgütleridir.” #beratalbayrak
07.12.2016 01:13
www.diken.com.tr
redhack'ten sonra bu kez de wikileaks maillerini sızdırmış. #beratalbayrak
sözlük haberlerine sağ üstte yer alan olaylar sekmesinden ulabilirsiniz.

kitap oku

"balkon sefası"