bugün
gündem
#osmankavala
21.11.2020 16:12
"cumhur ittifakı" ve başkanlık sisteminin tartışmaya açıldığı şu dönemde önceki gün yaptığı osman kavala ve selahattin demirtaş tahliyeleri çıkışı ile gündeme oturan isim.
"Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş’ın da tahliyesi olabilir. Selahattin Demirtaş üç dört yıldır tutuklu. Tutukluluk cezaya dönüşmemeli. Demirtaş ile bizim bir iki görüşmemiz oldu. Cezaevlerinde isyanlar, açlık grevleri olmuştu. Selahattin Demirtaş’ı tanımak veya onu yargılamak için onun yazdığı ‘Devran‘ isminde kitabını ne olur onu alıp okuyun. Ben corona süreci içinde bunu okudum. Belki Selahattin Demirtaş hakkındaki kanaatinizi değiştirmeyeceksiniz ama ve Kürtler ve Kürtlerin yaşadığı travmalar üzerinde kafanızda çok şeyler değişecek. Osman Kavala 2017’den beri üç buçuk yıldır tutuklu. Ben iddianameyi okudum. Hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum. Tahliye edilmesi lazım. Bu iddianameleri okuduğumda çocuk bile yazmaz bunu dedim, cübbeyi bile giyesim gelmişti. Çıkması lazım."
www.diken.com.tr

akp ve mhp'den çeşitli tepkiler var. haliyle kafalar karışık ve erken pozisyon alanlar bakalım ilerde ne yapacak. bu da dursun burada:
www.diken.com.tr #bülentarınç #selahattindemirtaş #osmankavala
29.07.2020 01:53
abd dışişleri bakanlığından serbest bırakılması yönünde çağrı yapıldı.
www.diken.com.tr

dışişleri'nin cevabı;
"ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Osman Kavala’nın tutukluluğunun sonlandırılması çağrısı yapan açıklaması hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmamaktadır."
www.diken.com.tr

zaten suçsuz olan ve yargılandığı düzenin sahte olduğu bu kadar belli olan kavala üzerinden kimse güç gösterisinde bulunmasın. ismini ve özgürlük hakkını abd'nin de karalama hakkı yok. #osmankavala
27.07.2020 02:06
esaretinin 1000. günü bugün. mesaj göndermiş;
www.diken.com.tr
"Tam 1000 gündür buradayım. Hakkımda açılmış üç soruşturmanın hiçbiri hukuken beni burada tutmaya yetmiyor. Zincirleme dosyalarla tutukluluğum sürdürülmeye çalışılıyor. En üzücü yanı ise cezaevine girdiğimden bu yana adaletsizlik konusunda, hukuksuzluklar konusunda hiçbir iyileşme gözükmemesi. Gazeteciler, siyasiler, aydınlar içeride. Hukuksuzluk yaygınlaştı. Yargıdaki siyasetin etkisiyle davranma alışkanlığı iyice arttı. 12 Eylül döneminde bile yargıya bu kadar müdahale yoktu. Siyasetin yargıya müdahalesinde FETÖ’cülerin yaptıklarına ‘stabilize yol açmak’ dersek, şu anda bu müdahale ‘otoyol’ oldu. Yargı reformuna rağmen hukuksuzluğun sürmesi, yaygınlaşması Türkiye’nin geleceği açısından ümit kırıcı. Belgesiz dayanaksız dosyalarla beni, gazetecileri siyasetçileri zorla içeride tutuyorlar. Sadece kendi yargı sürecime baktığımda ülkede hukukun niteliğinin ne kadar kötüleştiğini görmek çok üzücü. İlk iki dosyadan beraat ve tahliye çıkınca AİHM’in ihlal kararlarını dolanmak, gereğini yapmamak için üçüncü dosyayı yarttılar. Orada da ortada iddianame yok. Casuslukla suçlanıyorum. Ama bunun için bir bilgi edinme ve bu bilgiyi aktarmam gerekiyor. Ama ortada ne bilgi var, ne de belge var. Ne de aktarım var. Tamamen beni içeride tutmak için yaratılan bir dosya." #osmankavala
sözlük kuralları yenilendi. yazmadan önce bakmak ister misin?

kitap oku

"türkiye'de deprem"