bugün
gündem
#twitter
21.11.2020 16:08
twitter'ın geçtiğimiz günlerde yaygın kullanıma sunduğu, 24 saatlik "hikaye" özelliği.
www.diken.com.tr
‘Fleet’lere yorum yapılamayacak, retweet edilemeceyecek ya da beğenilemeceyecek. Ancak direkt mesaj yoluyla cevap verilebilecek.
Bu uygulamayla herkese açık şekilde gelecek tepkilerden, yorumlardan çekinen ya da tweet’lerinin yeterince beğeni almaması, retweet edilmemesi endişesiyle düşüncelerini saklayan kişilerin tweet atmaları için cesaretlendirilmesi amaçlanıyor.
Fleet aracılığyla metin paylaşılabildiği gibi video ve fotoğraf da paylaşılabiliyor.
‘Fleet‘ özelliğinin denendiği yerlerde kullanıcların paylaşımlarının arttığı görüldü.
Twitter’ın tasarım direktörü Joshua Harris ‘fleet’lerin bir gün sonra yok olduğu için insanların düşüncelerini, hislerini paylaşmak konusunda daha rahat hissetmelerini sağladını belirtti.
Ancak yeni özelliği deneyen bazı kullanıcılar direkt mesaj yoluyla online tacizi artırabileceğine dair endişelerini dile getirdi. #twitter #fleet
16.07.2020 23:01
ABD eski başkanı Barack Obama, Demokrat başkan adayı Joe Biden, Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın da aralarında bulunduğu ünlü isimlerin Twitter hesaplarının hacklendiği olay.
www.diken.com.tr
Ele geçirilen hesaplardan yapılan paylaşımlarda anonim bir Bitcoin adresinin bilgisi verilerek söz konusu adrese para gönderilmesi istendi. Bu paylaşımların birçoğunda, belirtilen Bitcoin adresine gönderilen her 1000 dolar için 2 bin dolarlık ödeme yapılacağı kaydedildi.

Son dönemde yaşanan en büyük siber saldırılardan biri olarak kayıtlara geçen olay sonrası mikro blog platformunun borsa değeri yüzde 4'ün üzerinde düşüş yaşadı.
www.ntv.com.tr #twitter #bitcoin
16.07.2020 02:58
gece saatlerinde yaşanan ve bir hayli ses getiren hacker saldırısı. obama, musk, bezos, biden gibi kişiler ve apple gibi ünlü markaların twitter hesapları hacklenerek bitcoin gönderilmesi yönünde telkinler paylaşıldı. şu an için önlem olarak sitede mavi tikli hesapların tweet atma işlemi durduruldu. daha büyük bir durumdan söz edenler de var. özellikle bu isimlerin abd'de muhalif olması üzerinden yapılan yorumlar da söz konusu. #twitter #bitcoin
18.01.2018 23:10
şu sıralar erişim sıkıntısı çekilen site. ama daha genele yayılmış. galiba bizlik bir durum değil. #twitter
26.02.2017 00:37
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın twitter taşlaması;
www.diken.com.tr

“Arama motoruyla ulaşılan bilgi kırıntılarıyla 140 karaktere sığdırılmış aforizmalarla gerçek bilgiye ulaşılamaz, alim hiç olunmaz. Bu şekilde sadece malumatfuruş olunabilir. Yarım porsiyon aydın olunabilir, başka bir şey olunamaz” #receptayyiperdoğan #twitter
son 30 gün içerisindeki bildirimlerinize sağ üstte yer alan bildirim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"türkiye'de deprem"