joe biden
... tümü ...
22.01.2021 01:10
ilk kararnamelerinden detaylar:
www.diken.com.tr
Biden, ilk olarak, federal bina ve yerleşkelerde Covid-19 nedeniyle maske takılmasını zorunlu kılan bir karara imza attı.
iklim değişikliğiyle mücadeleyi öncelikleri arasına alan Biden, küresel ısınmayı inkar eden Trump’ın çekildiği Paris iklim Anlaşması’na yeniden dahil olmaya yönelik başkanlık kararnamesini imzaladı.
Trump’ın Covid-19 salgınından sonra ayrıldığı Dünya Sağlık Örgütü’ne geri dönülmesine yönelik de bir kararnameyi imzaladı.
Biden, Trump’ın göreve başladıktan yaklaşık 1 hafta sonra imzaladığı kararname ile başlattığı bazı Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağını da kaldırdı.
Ayrıca Biden, Trump döneminin en tartışmalı kararlarından biri olan Meksika sınırına örülen duvara sağlanan fonların kesilmesine yönelik de bir kararname imzaladı.
Biden, Obama’nın yedi yıl değerlendirdikten sonra çevresel nedenlerle Kasım 2015’te reddettiği ancak Trump’ın onayladığı Keystone XL petrol boru hattı projesinin iptaline yönelik kararnameye de imza attı. Kanada petrolünü, ABD’nin Meksika Körfezi’ndeki rafinerilerine taşıyacak 2 bin 735 kilometrelik petrol boru hattı projesinin günde yaklaşık 800 bin varil petrol aktarımı yapacağı öngörülüyordu.
Biden, Beyaz Saray’daki ilk gününde toplamda 17 ayrı kararnameye imza atmış oldu. #joebiden
... tümü ...
entry girmek için giriş yapınız.
sözlük kuralları daimi öneri kutusu başlığına, formatla ilgili dilek ve şikayetlerinizi yazabilirisiniz.

kitap oku

"vezir gambiti"