bugün
gündem
ötüken birliği partisi
06.01.2018 01:38
türklüğün üstünlüğüne inanan, birbirinden kaliteli insanlarca bir araya gelip resmiyet kazandırdığımız siyasi parti. kısa adı ötüken.

peki biz neyi istiyoruz:
partimiz ‘Türk milletinin, Türk yurdunda kayıtsız şartsız hâkim, tam bağımsız ve birlik olarak yaşamasını amaçlayan Türkçü düşüncenin ürünü’ olarak kuruldu.

partimiz ‘Türk milleti’nin de ‘anne ve baba soyu olarak Türk ırkına mensup, ana dili Türkçe, Türk kültürüne mensup ve Türk ırkına mensup olanlar kadar Türkleşen (Türk olduğunu hatırlayan ve uyanan) kişilerin, bir araya geldiği bir kitle’ olduğunu savunuyor.

“Türkü dünyada en üstün ırk olarak gördüğümüz için, Türkiye Türklerindir demek için kurulduk”

hedeflerimiz:
* ırkı esas alan Ötüken Birliği Partisi’ne göre millet, ırk demektir. Bizler ırkımızı (milletimizi) daha çok yükseltmek için çalışmalar yapmayı kutsal görev kabul ederiz. Türk ırkının varoluş gayesi dünyaya hakim olmaktır, Türkçülük görüşünün kaynağında din mezhep birlikteliğini ölçü kabul etmeyiz kan birliği esastır. Türkçülüğü devletimizin temel felsefesi yapmak temel hedefimizdir.

* Devletin resmi makamlarında Türklük şuuruna sahip olmayanların görev almasını reddeder.

* Türkiye Cumhuriyeti siyasetine yine Türkler karar verecekler ve uygulayacaklardır. Türk siyasetinde, Türk milletvekilleri ve Türkçü millet vekilleri olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatanının bekası Türk olmayanların idaresinde olmayacaktır.

* Asker ve polislerimiz Türk kökenli olacak, yabancılarla evlilikleri yasaklanacaktır.

* Mülteci akını durdurulacak, Türk tabiyetine geçenlerin vatandaşlıkları iptal edilerek ülkelerine geri yollanacaktır.

* İdam cezası kapsamlı olarak suçlar kapsamında uygulamaya geçirilecektir.

* Ülkemizin yıllık imam ihtiyacını karşılayacak miktarda imam yetiştirecek okullar hariç tüm imam hatip liseleri kapatılacaktır. Kalan imam Hatip liselerinin müfredatı yeniden düzenlecek, analitik ve bilimsel düşünme yetisi kazandırılmış, kültürlü, felsefe ve sanat bilen imamlar yetiştirilecektir.

* İlk, orta ve lise seviyesindeki okullarımızda ‘Andımız’ın ve ‘İstiklal Marşımız’ın okunması yeniden mecburi hale getirilecektir.

* Cemaat ve tarikatlar eğitim sisteminden uzaklaştırılacak, tarikat ve cemaat yurtları kapatılacaktır.

* Türk devletleri dilleri okullara seçmeli ders olarak verilecektir. Yabancı dillerde tedrisat ancak liselerde başlayacaktır.

* Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin içeriği yeniden düzenlenecektir. İlkokul seviyesinde asla din eğitimi olmayacaktır.

partimiz ile ilgili yeni gelişmeleri buradan sizlere paylaşacağım. tanrı türkü korusun! #ötüken 
06.01.2018 23:33
kesinlikle desteklemeyeceğim bir parti. ancak en azından netlik var kendilerinde. şu an etrafınıza bakın, ortamlarda "türk kürt kardeştir ya olur mu öyle şey" deyip arkadaşlar arasında "şu güneydoğu'yu yakacaksın aslında direkt biter" şeklindeki iğrenç hallere girmiyorlar en azından. ya da bugünkü iktidar gibi bir söylediği ile diğer söylediği kendisini hemen çürütmüyor.
entry girmek için giriş yapınız.
herhangi bir kelimeyi ya da kelime gruplarını "başlık içinde ara" modülünden arayabilirsiniz.

kitap oku

"veba geceleri"