allpower
toplam entry: 2681
29.07.2020 11:52
eleştirmekle iftira atmayı karıştıranların aklındaki soru. atatürk de bir insan ve hata yapma potansiyeli oldukça fazla. ama sen çakma tarihinle eleştirmeye çalışırsan benim gibi gerçek tarihi bilen birçok insanı karşında bir duvar gibi bulursun. sonra "vay efendim atatürk'ü ilahlaştırıyorlar." dersin. kimsenin kimseyi ilahlaştırdığı filan yok. sen allah'ın başka bir kuluna iftira atıyorsun sadece. rasyonel verilerle değerlendireceksin tarihi.

ayrıca koruma kanunu eleştirmekle ilgili değil hakaretle ilgili. kusura bakma ama üzerinde yaşadığın devletin kurucusuna da hakaret etme zaten. çünkü yediğin kaba sıçmış olursun.
18.07.2020 20:51
orta vadede motor ve pilleri de türkiye'de üretebilirsek tadından yenmez. zira aracın fiyat aralığını belirleyen en önemli etken bu ikisi. yoksa öyle herkesin alabileceği aralıkta fiyatlar göremeyeceğiz.

vergi olmasın deniyor ama ülkeye yatırım yapmış, ülkede fabrikaları olan toyota, fiat, ford gibi markaların ülkeden çekilmesine sebep olabilir. bu da zaten tavan yapmış işsizlik ateşine benzin döker.

bu arada bunu iktidar yapmıyor ha yanlış anlaşılmasın. beş şirket bir araya geldi bir proje geliştirdi. devlet arkasında duruyor işlerini kolaylaştırıyor o ayrı. devletin yapması gereken de odur zaten. istihdam sağlamak için özel sektörün arkasında durmak belki zorunuza da gider ama devletçilik ilkesi ile doğrudan ilişkilidir. bilin istedim.
18.07.2020 17:19
134926

karar ver kardeş. dövelim mi dövmeyelim mi?
18.07.2020 13:22
sözlük için olmazsa olmazlardan. para versek böyle bir troll bulamazdık. eğer ak troll olmak için iş başvurusunda bulunursan cv'ne yaz bizi. olumlu şeyler konuşuruz. söz.
şimdi bütün adminler birbirine girecek ve sözlük dağılacak.
18.07.2020 13:18
sultan vahdettin'in direnişi durması için anadolu'ya gönderdiği osmanlı'nın büyük askeri, cumhuriyetin büyük devlet adamı. vahdettin sadece kendisini kurtarmayı düşündüğü için onun emirlerini dinlememiş ve anadolu'daki direnişi güçlendirmiştir.

ingilizler mustafa kemal yanlısı olanlara kemalist demiş ve kemalist olanların anadolu'ya geçişine izin vermemiştir. aynı zamanda daha direnişin başında mustafa kemal erzurum'dan sivas'a geçerken ingilizlerin emriyle mustafa kemal ve arkadaşlarına suikast planlanmış ama çok şükür başarılı olamamışlardır. bu, mustafa kemal için düzenlenen birçok suikastten sadece biri.

türkiye cumhuriyeti devleti yapılan bu kadar yolsuzluklara rağmen, adaletsizliklere rağmen, yalana dolana rağmen ayakta durabiliyorsa mustafa kemal atatürk'ün zamanında yaptığı yatırımlar ve yenilikler sayesindedir.

atatürk, bu devleti vatandaşlarına sarayında oturup iban göndererek kurmamıştır. kurutuluş mücadelesi verirken, sakarya meydan muharebesi öncesinde tekalif-i milli emirleriyle topladığı yardımları da 1923-27 yılları arasında vatandaşlarına geri ödemiştir. bu devlet aynı zamanda 1954 yılına kadar da osmanlı hanedanının borçlarını ödemiştir. bak osmanlı devleti'nin demiyorum hanedanının diyorum. çünkü osmanlı devleti zamanında millet devlet için anlayışı vardı. devlet de hanedanın kendisiydi.

hanedan eğitime önem vermeyerek halkın cahil kalmasına sebep olmuştu. cumhuriyet kurulduğunda okuma oranı yüzde 5-10 arasındaydı. öyle bazı kesimin bildiği gibi bir gecede cahil kalmadı kimse. 600 senelik bir cahillikti onların dediği. neyseki harf inkılabı oldu da şimdi 99-100 arasında.

asıl kuduranlar mustafa kemal atatürk'ün düşüncelerinin ve söylemlerinin yüzyıllar sonra bile geçerliliğinin olmasını hazmedemeyenlerdir. asıl kuduranlar mustafa kemal atatürk'ün bedenen ölmüş olmasına rağmen düşüncelerini öldüremeyenlerdir. kudurmaya devam edin. zira atatürk devrinin çok ilerisinde bir komutan ve devlet adamıydı. bu yüzden düşünceleri ve söylemleri daha nice yüzyıllar geçerliliğini korumaya devam edecek.

bikbiklemeden önce düşünmek lazım. düşünmek için de beyin.
"Belli bir bölümünde şu anda namaz da kılınıyor. Bizim için faturası çok daha ağırdır. Unutmayalım dünyanın çok çeşit ülkelerinde bizim binlerce camimiz var."

şu cümleyi ben kursam üstüme köpek gibi atlayacak ama reisleri dediği için tek kelam etmeyen alçaklar tanıyorum.

neyse işin aslına gelelim. iktidar o kadar zor durumdaki, anketler o kadar kötü görünüyorki onlar için bahsedilen o ağır faturaları dahi görmezden geldiler. son kurşunlarını sıktılar. popülist bir tavırla kemik kitlelerinin önüne bir kemik attılar. onlar da çok güzel yedi bunu.

ne değişti ülkede? ekonomi aldı başını gitti değil mi? ülkenin asıl problemlerine yönelmek yerine suni gündemler, suni problemler yaratıp insanları oyalamak artık günü de kurtarmıyor ama. para olmuş pul. herkes geçim derdinde. ayasofya'nın cami olması mı düzeltecek gerçek problemleri.

iktidar kendi kendine bir problem oluşturdu ve yine kendi çözdü. insanlara da kendisini kahraman gibi tanıtıyor. olan sadece bu.

sonuçları ise orta ve uzun vadede gösterecek kendini.
05.07.2020 00:46
her dönem siyasi malzeme yapılmaktan vazgeçilmeyen. yeter şu insanların dinin duygularını kullandığınız!
fenerbahçe'nin aldığı maç.
04.07.2020 20:38
football manager 2017'de oldukça iyi bir yerli olan futbolcu. amc'de oynatırdım. oldukça fazla gole katkıda bulunurdu.
entrylerde "#" kullanarak etiketleme yapabilirsiniz.

kitap oku

"vezir gambiti"